Beata Kowolik

O mnie

Czesław Banach napisał, że „ Aby być dobrym nauczycielem, trzeba znać nie tylko grzechy uczniów, ale także umieć dostrzegać swoje własne” – jako nauczyciel i wychowawca staram się być wierna tej maksymie.

Jestem nauczycielem języka polskiego i wychowawcą klasy VIa, w 2007 roku zdobyłam dyplom oligofrenopedagoga na Uniwersytecie Śląskim. W chwilach wolnych od obowiązków szkolnych i domowych oddaję się mojej pasji jaką jest czytanie. „Białe klisze” Zyty Rudzkiej, to ta pozycja książkowa, do której wracam i odkrywam w niej nowe znaczenia. Mogę również godzinami oglądać filmy moich ulubionych i najbardziej cenionych przeze mnie reżyserów: Larsa von Triera i Darrena Anorofskiego.

Jako opiekun Samorządu Uczniowskiego mam możliwość współpracy z uczniami, których zaangażowanie  i pomysły inspirują mnie do dalszych działań. Na warsztatach dziennikarskich wprowadzam moich podopiecznych w arkana sztuki dziennikarskiej, z kolei na zajęciach „ Lubię czytać” wspólnie z uczniami tworzymy naszą własną książkę i szukamy natchnienia w utworach znakomitych poetów i prozaików.

Uważam, że sercem i duszą każdej szkoły są uczniowie – jestem przekonana, że SP nr 7 ma wspaniałą duszę.

Beata Kowolik