Joanna Wrona

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Mam wiele pasji popartych dodatkowym wykształceniem jak muzyka, geografia czy pilotowanie wycieczek zagranicznych, które z przyjemnością wykorzystuję w mojej pracy pedagogicznej. W nauczaniu języka angielskiego, obok standardowych form nauki stawiam na komputer oraz Internet jako bogate źródło i ciekawe narzędzie poszerzające wiedzę i umiejętności w tym zakresie, dające uczniom dodatkowe możliwości pracy w domu.  No i oczywiście wszelkie interaktywne oraz planszowe gry do nauki języka angielskiego! Bardzo lubianym przez uczniów narzędziem multimedialnym jest też tablica interaktywna, z której korzystamy na zajęciach. Ta sprytna sztuka nie tylko czyni cuda, ale ma taką moc przyciągania, że nie jeden uczeń poprawił swój angielski nie wiedzieć kiedy ;-)

Najlepszą motywacją do nauki obcego języka jest konieczność komunikacji z osobami z innych krajów, dlatego wraz z innymi anglistami zapraszamy co roku native speakerów z krajów anglojęzycznych takich jak Australia czy Kanada. Inną formą nauki języka angielskiego, bardzo lubianą przez uczniów,  jest śpiewanie piosenek anglojęzycznych, stąd dwa razy do roku uczniowie mają okazje zmierzyć się z piosenką angielską podczas konkursów.

Projekty międzynarodowe to równie dobry sposób i na poćwiczenie języka i nawiązanie nowych znajomości. W ramach programu e-Twinning oraz Cambridge zrealizowaliśmy w naszej szkole kilka projektów. Były to dla uczniów zarówno nowe wyzwania i doświadczenia jak i świetna zabawa. Mam nadzieję, że uczniowie złapali bakcyla i włączą się w nowe projekty  ;-)