Adopcja Serca

Uczniowie naszej szkoły przez kilka lat pomagali dziewczynce z Rwandy w ukończeniu edukacji podstawowej. Dziś jest ona dwudziestodwuletnią kobietą, która może się już sama utrzymać. Teraz możemy pomóc innemu dziecku, dlatego nasza szkoła adoptowała dziesięcioletnią dziewczynkę, która ma na imię Rebecca. Oto fragment listu, jaki otrzymaliśmy od misjonarzy koordynujących akcję Adopcja serca w Rwandzie:
Ojciec Rebeki zmarł w 2010r. Ona mieszka ze swoją mamą, która jest biedna. Dziecko z trudem ma zapewnione środki medyczne i to co konieczne do życia. W szkole jest inteligentna, ale mają problem ze zdobyciem pomocy szkolnych. Oto powody, dla których dziewczynka potrzebuje pomocy, by móc kontynuować naukę.
Co zrobić, aby pomóc Rebecce? Wystarczy, że każdy z Was co miesiąc przyniesie na ten cel tylko 20 groszy, a będziemy mogli zabezpieczyć utrzymanie oraz dostęp do edukacji i opieki medycznej. Prosimy trójki klasowe oraz wychowawcy klas o zorganizowanie comiesięcznej zbiórki  (lub od razu rocznej). Członkowie SU będą odbierali pieniądze w pierwszy wtorek miesiąca.