Po co mi Rada Rodziców

Drogi Rodzicu. Posyłając do szkoły swoje Dziecko, posyłasz tam swój największy skarb. Rada Rodziców jest po to, abyśmy my Rodzice, jako pierwsi i najważniejsi wychowawcy dziecka, mieli wpływ na funkcjonowanie szkoły ... czyli na to, co dzieje się z naszym największym skarbem przez połowę czasu każdego dnia roboczego.

Co może robić Rada Rodziców?

Zamiast pytać o to, co Rada Rodziców może robić, lepiej zapytać - co powinna robić. W skrócie - Rada Rodziców powinna reprezentować Twoje interesy jako Rodzica w szkole oraz pomagać w jej funkcjonowaniu. Najważniejszym interesem jest oczywiście dbałość o wykształcenie i wychowanie dzieci w czasie szkolnym. Chodzi o różne ponadprogramowe działania, którymi my Rodzice możemy pomóc szkole, które sprawią, że dzieci będą lepiej radziły sobie w społeczeństwie jak dorosną, a których szkoła nie zrealizuje przy bierności rodziców.

Może wpadniesz na ciekawy pomysł dla naszej szkoły lub zdasz sobie sprawę, że od dawna masz jakiś pomysł, tylko nie przyszło Ci do głowy, że można go zrealizować. Przyjdź i zaangażuj się w realizację. Praca w Radzie jest ciekawym zajęciem. Widać to na przykładzie tych z nas, którzy zrealizowali już parę przedsięwzięć, najpierw w przedszkolu a teraz w naszej szkole. Spotkania Rady są jawne, przyjść może każdy, szczególnie z pomysłami i propozycją pomocy w pracy. A jeżeli z różnych powodów nie możesz się zaangażować, to przynajmniej zainteresuj się jak działają wybrani przez CIEBIE przedstawiciele do Rady Rodziców, czyli tzw. "trójka klasowa".