Menu

Rok szkolny 2017/2018

Archiwalne wydarzenia z roku szkolnego 2017/2018

 

"Śladami powstańców śląskich" - gra miejska

12 czerwca odbyła się gra miejska o patronie naszej szkoły. Reprezentanci klas szóstych oraz klasa 3bGim o godzinie 8.30 spotkali się w amfiteatrze szkolnym, gdzie otrzymali mapę z zaznaczoną trasą do przejścia oraz zadania do wykonania. Uczniowie, oprócz przejścia drogi, którą poruszali się powstańcy 99 lat temu, szukali obiektów zaznaczonych na mapie, opatrywali rany zadane przez Niemców oraz wykazywali się wiedzą z tamtego okresu. Punktem końcowym gry był Pomnik Powstańca Śląskiego na Placu Wolności, gdzie odśpiewano pieśni powstańcze.


6c w kręgielni

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Konkurs piosenki angielskiej

11.06.2018. odbył się szkolny konkurs piosenki angielskiej.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Warsztaty - nauki przyrodnicze

23 maja klasy szóste brały udział w warsztatach dotyczących nauk przyrodniczych i matematyki. Zajęcia były prowadzone przez Gości z Laboratorium Nauk Przyrodniczych EUREKA działającego w ramach  WSERO (Wolnego Stowarzyszenia Edukacyjnego Regionu Opolskiego).

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Festyn

Kolejny festyn za nami. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za zaangażowanie w przygotowanie, a przede wszystkim za wspólną zabawę :). Kolejny raz udowodniliśmy, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !!!

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Międzyszkolny Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego

11 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 18 odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego z Języka Angielskiego o tematyce "Our World". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, po jednym na poziomie każdej klasy od III - VII


Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce

Dnia 16.05 reprezentacja dziewcząt i chłopców rywalizowała w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce. Uczniowie startowali w następujących konkurencjach: bieg na 100m, 300m, 600/1000m, pchnięcie kulą i skok w dal.


6c w OREWiE

W poniedzialek 14.05.2018r. uczniowie klasy 6c wybrali się z wychowawczynią i pedagogiem na zajęcia muzyczno - integracyjne do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tychach. Zajęcia byly związane z tematyka wakacyjną. Tym razem (była to już druga wizyta 6c w OREWiE) nie tylko śpiewalismy, ale wystapiliśmy także w roli orkiestry i tancerzy! Wyzwanie to było nie lada, ale daliśmy z siebie wszystko i świetnie się przy tym bawiliśmy. Dziękujemy bardzo serdecznie gospodarzom ośrodka - wychowawcą, wychowankom i pani Monice - muzykoterapeutce za przyjemnie spędzony czas. Czekamy na Was na naszym festynie!

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Konkurs recytatorski z języka angielskiego dla klas IV-VII

24 kwietnia odbył się szkolny konkurs recytatorski z języka angielskiego dla klas IV-VII.


Akcja Żonkile

Żonkile - symbole pamięci o Powstańcach z warszawskiego getta, a jednocześnie przypomnienie o postawie Polaków udzielających pomocy walczącym, rozkwitły u nas już kolejny raz. Akcja Żonkile upamiętnia rocznicę wybuchu Powstania w getcie warszawskim. Wolontariusze z klas gimnazjalnych wykonali 120 żonkili wg wzoru przysłanego przez Muzeum Polin w Warszawie. 19 kwietnia żonkile przypinano koleżankom i kolegom, którzy w tym dniu pisali egzamin z przedmiotów przyrodniczych i matematyki.


Wieczór filmowy

Dnia 25.04.2018r uczniowie klas 7 i gimnazjum zostali zaproszeni na projekcję filmu pt. "Wielki Mike".Skromne grono, które wzięło udział w seansie, mogło podziwiać biograficzną opowieść o futboliście, który otrzymał bezinteresowną pomoc od ludzi i dzięki nim osiągnął to kim jest. Film jest ciepły, pełen optymizmu, z pięknymi wzruszającymi scenami, co doceniła zgromadzona widownia. Po pokazie uczniowie wyrazili chęć kolejnego takiego spotkania, co organizatorom sprawiło wiele radości. :) 


Spotkanie uczniów z kajakarzami

W kwietniu gościliśmy na lekcjach wychowania fizycznego studentów Paulinę Noga i Grzegorza Bryńskiego. Oboje reprezentują Akademię Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim i tamtejszy klub kajakowy. Paulina i Grzegorz  sportową karierę rozpoczęli w sekcji kajakowej MOSM Tychy, gdy byli jeszcze uczniami tyskich szkół podstawowych. Grzegorz jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 7, Paulina SP 17. Obecnie są młodzieżowymi reprezentantami Polski w kajakarstwie. Regularnie uczestniczą w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej odnosząc wiele sukcesów. Naszym uczniom opowiadali o swojej pasji, odkrywali tajniki uprawianej przez siebie dyscypliny, prezentowali sprzęt, którym pływają i zachęcali  uczniów do spróbowania swoich sił w kajakarstwie sportowym. Przygodę z kajakami, tak jak nasi goście, można rozpocząć w klubie kajakowym na dobrze Wam znanym Jeziorze Paprocańskim. MOSM obecnie prowadzi nabór do swojej sekcji.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Budki lęgowe dla skrzydlatych przyjaciół

Nasi Wolontariusze z klas gimnazjalnych wykonali 3 budki lęgowe dla wróbli, które zostały już zamocowane na drzewach w okolicy szkoły.


Miejskie obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej


78 rocznica zbrodni katyńskiej


Szkolny konkurs PISANKA WIELKANOCNA


Wiosenny konkurs rzutów

Dnia 20.03 odbył się w naszej szkole Wiosenny konkurs rzutów do kosza dla klas gimnazjalnych.


Pierwszy dzień wiosny - piżama party!

W naszej szkole dziś wesoło! Świętujemy nadejście wiosny! Uczniowie przebrani w piżamy podczas muzycznych przerw dokonali symobolicznego przebudzenia wiosny! Wiosna, ach to Ty!

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym

Podziel się!

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji "Podziel się Ciepłem". Każdego tygodnia wolontariusze przekazywali ciepłą odzież dla ludzi potrzebujących. Dowiedliście, że jesteście ludźmi wielkiego serca. Dziękujemy. Teraz zachęcamy do włączenia się do kolejnej akcji chartyatywnej. Zbieramy koce, ręczniki, miski dla zwierząt ze schroniska. Przyłączcie się. Bo jak nie my - to kto?


„Wypędzenie i wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków”.

W czwartek  15 marca 2018r. w naszej szkole odbył się I etap konkursu historycznego „Wypędzenie i wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków”. Konkurs poprzedzony został udziałem naszych uczniów w konferencji naukowej pt. „100- lecie odzyskania niepodległości Polski” zorganizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Katowicach i Wydawnictwo Kubajak.


Nietypowa lekcja historii

15 marca w naszej szkole odbyła się debata na temat: Czy powstanie listopadowe mogło się udać. Uczestniczyli w niej uczniowie klas: 2a gimnazjum oraz 7c. Debatę rozpoczęła pani Maria Mielniczuk, która serdecznie przywitała zgromadzonych i przedstawiła cel spotkania. Następnie uczestnicy przedstawili  argumenty za i przeciw. Wspaniale zaprezentowali swoje stanowiska Jakub Klimek i Łukasz Suchodolski. Obserwatorzy debaty poszerzyli wiadomości na temat powstania listopadowego. Była to kolejna nietypowa lekcja historii.


Konkurs wiedzy o II wojnie światowej

6 marca odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o II wojnie światowej. Zadaniem uczniow było m.in. rozwiaznie testu, wskanie postaci związanych z tym okresem na podstawie zdjęć oraz wykazanie się znajomością ważnych wydarzeń z czasu wojny. Konkurs adresowany był do uczniów klas szóstych.


Dzień Otwarty

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym

 


Wojowie w IV d

1 marca 2018r. klasę IVD odwiedzili członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej „Łowcy”. Przygotowali żywą lekcję historii: "Życie i kultura za Mieszka I  i  Bolesława Chrobrego". Uczniowie przenieśli się do X i XI wieku. Zobaczyli ekwipunek i uzbrojenie wojów i poznali wiele interesujących szczegółów z ich życia. Na zakończenie spotkania każdy  mógł wziąć miecz do ręki, przymierzyć kolczugę, napiąć łuk. Żywa i niezwykle barwna lekcja historii na długo  pozostanie w pamięci każdego jej uczestnika.

Dziękujemy Panom: Grzegorzowi Ciokowi i Tomaszowi Smykale za ciekawy pokaz.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Konkurs sportowo-wiedzowy dla klas 4

Dnia 27.02. w naszej szkole odbyły się „Wyścigi rzędów z elementami wiedzy o zdrowym odżywianiu” zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz przez uczennice klasy II b gimnazjum. W zawodach wzięły udział reprezentacje klas IV.

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Lekcja wychowawcza w kinie

„Cudowny chłopak” w reżyserii Stephena Chbosky‚ego to filmowa adaptacja książki autorstwa R. J. Palacio. Jest to opowieść o akceptacji, walce z samym sobą, pokonywaniu barier. O tym, że każdy z nas jest wyjątkowy, przekonali się również nasi uczniowie, którzy obejrzeli film w Multikinie. Film zmusił widzów do przemyśleń na temat tolerancji. Jeśli ktoś z Was nie czytał jeszcze książki lub nie obejrzał filmu, serdecznie zachęcamy – naprawdę warto poznać historię Auggiego.


Dzień Bezpiecznego Internetu

Tegoroczne obchody DBI zaplanowaliśmy na 12 lutego 2018 r.. W tym dniu nastąpiło podsumowanie naszych działań, które rozpoczęliśmy jeszcze w styczniu. Tegoroczne hasło przewodnie „ Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci".

Uczniowie na lekcjach plastyki, techniki, podzieleni wykonali plakaty związane z zagrożeniami w Internecie oraz prace pod hasłem Bez Internetu by się nie dało! Plakaty zostały rozwieszone na terenie szkoły, w salach i w auli szkolnej. Wychowawcy, nauczyciele informatyki, wiedzy o społeczeństwie i techniki, języka angielskiego, niemieckiego przeprowadzili lekcje z młodzieżą. Na lekcjach języka polskiego uczniowie zapoznawali się z netykietą, tworzyli hasła na temat kultury w sieci i układali dekalog zachowań w Internecie.

Jeszcze przed feriami ogłoszono konkurs na plakat Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dla interesujących się komputerami i Internetem zorganizowaliśmy test sprawdzający wiedzę. W pracowni języka angielskiego odbył się konkurs tłumaczeniowy. Tematem był „Bezpieczny Internet”.  Uczniowie zapoznali się z „Dekalogiem bezpiecznego używania Internetu”.

Dużym  zainteresowaniem cieszyło się spotkanie młodzieży z przedstawicielami policji, którzy  rozmawiali z młodzieżą na temat „Korzystanie z Internetu a odpowiedzialność prawna”. Zdobyte podczas spotkania informacje uświadomiły uczniom, że nikt w Internecie nie jest anonimowy a zamieszczane tam informacje pozostają na zawsze. Uczniowie klasy II a i II b pod kierunkiem Pań:  Krystyny Ptasińskiej i Marii Mielniczuk napisali scenariusz i przedstawili  dramę „Bądź bezpieczny w Internecie”. Podczas akcji DBI młodzież  propagowała akcję Duszek – jestem niewidoczny w Internecie, nie udostępniam swoich danych.

Opiekunowie Samorządu i wraz z polonistami grupą młodzieży przygotowali ulotki  informacyjne dla rodziców na temat zagrożeń w Internecie, które zostały rozdane podczas zebrania w dniu 13 lutego 2018r.

Dzień Bezpiecznego Internetu był dużą i dobrze przygotowaną akcją wspólnie z młodzieżą, która zdobywała wiedzę i dobrze się bawiła.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Dzień Języka Ojczystego

21 lutego poloniści postanowili uczcić ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, wykonując szereg działań popularyzujących poprawne używanie języka polskiego. Uczennice z kl. 3a, Nicola i Wiktoria, ustroiły szkolne korytarze plakatami, na których umieściły poprawne formy rzeczowników typu: rożen, kakao; czasowników: szedłem, mleć; zapomniane słowa: fontaź; ciekawe frazeologizmy. Podczas przerw uczniowie mogli wziąć udział w konkursach promujących znajomość języka w mowie, piśmie i zdobyć dodatkowe oceny z języka polskiego. Do działań polonistów włączyli się również nauczyciele-bibliotekarze. Więcej o ich działaniach na stronie biblioteki.


Dzień Sybiraka


Szkolny Konkurs Wiedzy o Powstaniach Narodowych

W czwartek,  25 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Tychach odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Powstaniach Narodowych, którego celem było wzbogacenie wiadomości uczniów na temat powstań narodowych, budzenie wśród uczniów zainteresowań przeszłością i kształcenie postaw szacunku wobec tradycji i historii własnego narodu. Młodzież musiała wykazać się nie tylko wiedzę, ale także umiejętnościami z zakresu analizy tekstów źródłowych, mapy i obrazów. Wśród poleceń były również zadania otwarte, które wymagały szczegółowych wiadomości na temat polskich zrywów narodowych.  Uczniowie wykazali się dużą erudycją, co świadczy o zainteresowaniu przeszłością własnego narodu. W konkursie uczestniczyło 18 uczniów z klas VII i klas gimnazjalnych.


Bezpieczne ferie  - ODBLASKOWA SZKOŁA

Moda na odblaski szaleje w Siódemce! Wolontariuszki z klas gimnazjalnych  przygotowały dla czwartoklasistów odblaskowe sowy. Znaczki wykonano podczas zajęć kreatywnych i spotkań Wolontariatu. W poprzednich latach wśród odblasków dominowały serduszka i kotki. Należy zadbać o swoje bezpieczeństwo nie tylko podczas ferii. Noszenie, nawet małych, elementów odblaskowych z pewnością je poprawi.


Konkurs  „Bombka Bożonarodzeniowa”

W grudniu odbył się w naszej szkole konkurs „Bombka Bożonarodzeniowa”, w którym uczniowie mieli możliwość wykazać się swoją kreatywnością oraz zdolnościami manualnymi. Technika prac była dowolna, dominowały, kule styropianowe, ozdobione cekinami, filcem, wstążką, papierem

Wyniki konkursu  „Bombka Bożonarodzeniowa” - Obrazek 3


36 lat od pacyfikacji kopalni Wujek w Katowicach

16 grudnia minęło 36 lat od pacyfikacji kopalni Wujek w Katowicach. Podczas tych wydarzeń 9 górników zmarło, zaś 34 zostało rannych.

Młodzież szkół województwa śląskiego, w tym nasza szkoła, uczciła pamięć poległych. Uczniowie wzięli udział w symbolicznym Biegu Pamięci, którego meta znajdowała się przy Krzyżu Dziewięciu Górników. Następnie uczniowie uczestniczyli w uroczystościach wraz z rodzinami poległych.

Każdy uczestnik biegu ubrany był w koszulkę jednego z górników. Nasi uczniowie wybrali Andrzeja Pełkę, najmłodszego z zabitych.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Konkurs "Polska Piastów"

19 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs, w którym uczniowie klas piątych i szóstych sprawdzali swoją wiedzę ze znajomości historii Polski za panowania Piastów. Zadaniem uczestników było m.in. rozpoznanie wizerunkow władców, uzupełnienie drzewa genealogicznego oraz wykazanie się wiedzą dziejów naszego państwa od Mieszka I do Kazimierza Wielkiego.


Kiermasz Bożonarodzeniowy

Tegoroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy odbył się w naszej szkole 18 grudnia. Na kiermaszu można było zaopatrzyć się w świąteczne upominki i wypieki wykonane przez dzieci, rodziców, nauczycieli i przyjaciół naszej szkoły. Pomysły wykonania kartek świątecznych, stroików, wdzięcznie wyglądających choinek i przeróżnych ozdób choinkowych przeszły nasze oczekiwania.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ozdób, słodkości oraz pracę podczas świątecznego kiermaszu. Podziękowania kierujemy również do osób kupujących, którzy swoją hojnością wsparli nasze przedsięwzięcie.

Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszą Państwu przez cały następny rok.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


 Zawody na Pierwszego Bicepsa Szkoły

Dnia 11.12 w naszej szkole odbyły się zawody na Pierwszego Bicepsa Szkoły.


6c w OREWiE

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Śląskie Centrum Solidarności i Wolności

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Pomysł Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień narodził się w Stanach Zjednoczonych już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day, jako wezwanie do pokoju.  Zwyczaj szybko rozprzestrzenił się po świecie i dziś obchodzony jest w 180 krajach, w tym w Polsce.  Dla nas był to dzień pełen uśmiechów, radości oraz atrakcji zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Na początek dominował kolor żółty - kolor optymizmu i radości. Szkoła została udekorowana informacjami na temat życzliwości oraz licznymi przysłowiami i złotymi myślami z nią związanymi. Na przerwach można było zrobić zdjęcia utrzymane w tematyce, a także udekorować dzieło całej społeczności szkolnej - drzewo życzliwości. Tutaj każdy mógł zamieścić pozdrowienia i dobre słowo. Inną odmianę drzewka, w postaci kopert, w pokoju nauczycielskim zastali nauczyciele. Taka zachęta do wspólnych obchodów nie mogła spotkać się z odmową, a sama akcja wśród grona pedagogicznego  trwała znacznie dłużej niż jeden dzień . Na korytarzach wisiały karteczki, weź sobie dobre słowo, a Ci co mieli wyjątkowe szczęście mogli odebrać niespodziankę w bibliotece. Również w bibliotece, na uczniów, którzy włączyli się do zabawy "Życzliwi w literaturze" czekały „uśmiechnięte” ciasteczka.

Na koniec obchodów uczniowie mogli się zaprezentować w mini playback show. Występy cieszyły się dużym zainteresowaniem.  Jak widać życzliwość nie jest w naszej szkole pojęciem abstrakcyjnym.  Na pewno powtórzymy to za rok!

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Konkurs "Polskie symbole narodowe"

8 listopada odbył się w naszej szkole konkurs "Polskie symbole narodowe". Do rywalizacji przystapili uczniowie klas 4-7 oraz klasy gimnazjalne.

Każdy Polak powinien być dumny ze swoich symboli narodowych, szanowac je, pamiętać o nich. To one tworzyły i tworzą historię naszej ojczyzny. Towarzyszyły naszym przodkom, towarzyszą nam teraz. Wyniki w zakładce laureaci konkursów.

Warsztaty "Bezpieczna randka"

W dniach 13-14.11.2017 klasy 2a i 2b gimnazjum uczestniczyły w warsztatach "Bezpieczna randka" prowadzonych przez psycholog z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w ramach ogólnopolskiej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. 


Warsztaty "Archipelag skarbów"

W dniach 6-7.11.2017 uczniowie klas drugich gimnazjum uczestniczyli w warsztatach "Archipelag skarbów", na których uczyli się jak podejmować przemyślane, świadome decyzje, dotyczące ich życia. Uczniowie wykazali się dużą odwagą w podejmowaniu różnych zadań i wypowiadając się na forum dużej grupy. Dnia 7.11.2017 odbyło się spotkanie dla rodziców klas drugich z prowadzącymi warsztaty dla uczniów. 

 


Przystań Ocalenie w Ćwiklicach


Święto Niepodległości

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Pamięć o powstańcach śląskich

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Szkolny turniej piłki koszykowej dziewcząt klas gimnazjalnych i siódmych 

Dnia  7.11.2017 odbył się w naszej szkole turniej piłki koszykowej dziewcząt klas gimnazjalnych i siódmych. Wyniki konkursu w zakładce laureaci. Gratulujemy sportowej postawy i gry fair-play.


Pomagamy zwierzakom przetrwać zimę

Zbiórka karmy dla zwierząt  jest już tradycją naszej szkoły. Od końca września gromadziliśmy koce, ręczniki oraz karmę dla zwierząt, aby uczcić Dzień Kundelka, który obchodziliśmy 25 października.

Nasi uczniowie byli bardzo hojni, dlatego możemy obdarować kilka instytucji opiekujących się nie tylko kundelkami. Do  PRZYSTANI OCALENIE trafią  koce, kołdry, kasze, makarony, i ryż; karmę  dla psiaków –otrzyma  SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT w Tychach, jedzenie dla kotów - ORGANIZACJA EDANO, dokarmiająca bezdomne koty.

Zebraliśmy również żołędzie i kasztany, które przekażemy – do Leśnego Pogotowia w Mikołowie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Dzięki wspólnym wysiłkom i zaangażowaniu tak wielu ludzi zwierzęta otrzymają znaczną pomoc, która ułatwi im przetrwanie zimy.


„DRUGA WOJNA ZACZĘŁA SIĘ W POLSCE - PAMIĘTAMY”- podsumowanie projektu

27 października 2017r. odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klas II a i II b w ramach projektu edukacyjnego " DRUG WOJNA ZACZĘŁA SIĘ W POLSCE - PAMIĘTAMY", przygotowali montaż słowno-muzyczny. Na tle multimedialnej prezentacji przedstawiającej zdjęcia zniszczonych miast, tragedię żołnierzy i ludności cywilnej autorzy projektu wspominali bohaterstwo  naszego narodu, deklamowali wiersze. W ten sposób uczcili ofiary wojny. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Irena Sitko, która podziękowała uczniom za cenną lekcję historii przypominającą, ża nasza dzisiejsza wolność została okupiona krwią milionów Polaków.

Obrazek 2017-10-31 17:18:00Obrazek 2017-10-31 17:18:18


Wycieczka klas szóstych do Planetarium

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


T jak Talent - szkolne eliminacje

26.10.2017r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu T jak Talent. Jury w składzie: Patrycja Łabaj, Sebastian Raczek oraz panie: A. Brzuchacz, K. Cienciała, M. Mielniczuk i A. Mysłek wyłoniły nasze szkolne talenty:

Jagoda Niczewska Milaniak, kl. 1c, Zuzanna Sobczyk, kl. 7c, Łukasz Suchodolski, kl. 7c, Pola Szarata z koleżankami Sonią Rynkiewicz i Zuzanną Majksner, kl.3e (uczennice wytypowane przez jury z pawilonu)

Uczniowie Ci, będą reprezentować naszą szkołę podczas wielkiego finału konkursu, który odbędzie się 22 listopada br. w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach.


Klasy 6 z wizytą Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Tychach

W czwartek 19.10.2017 uczniowie klasy 6 a wzięli udział w zajęciach integracyjno-muzycznych w zaprzyjaźnionym Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Tychach. Tematem przewodnim pierwszego spotkania była jesienń i deszczowa pogoda.Przygotowane przez panie z OREWu gry i zabawy pomogły naszym uczniom przełamać trochę skrępowanie i dobrze się bawić. Dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejne spotkanie.


Konkurs „ Znam zasady - jestem bezpieczny”

W naszej szkole działania związanie z bezpieczeństwem mają bogatą tradycję. Od kilku lat, w ramach programu „Bezpieczne dzieci na polskich drogach”, organizujemy konkurs ze znajomości bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły, w szkole i w miejscach publicznych, a także zagrożeń wynikających z uzależnień od środków psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków, leków) pt.: „Znam zasady - jestem bezpieczny. W tym roku uczestniczyło w nim 12 uczniów. Wszyscy zawodnicy wykazali się dużą wiedzą. Gratulujemy!


Wybory Samorządu Uczniowskiego - wyniki

Mamy zaszczyt ogłosić skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018.

Przewodniczącym szkoły został Igor Data, kl.5b

Wiceprzewodniczący - Maciej Ormian, kl.7d

W skład Samorządu weszli również: Mateusz Hanslik, kl. 4a, Marta Simon, kl. 4e, Mateusz Gajda, kl.5b, Dawid Kurzydło, kl. IIa G, Kamila Trela, kl. IIa G, Dominika Markiewicz, kl. IIb G, Patrycja Łabaj, kl. III G, Sebastian Raczek, kl. III. G

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Europejski Dzień Języków Obcych

Podczas Europejskiego Dnia Języków Obcych, który odbył się w szkole 26 września, znalazło się wiele językowych atrakcji. Dla chętnych poszerzenia wiedzy z zakresu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, bądź sprawdzenia się w słówkach językowych czekały gry, koło fortuny, memory i sudoku językowe. Finałem dnia był poczęstunek sernikiem, który w krajach niemieckojęzycznych ma także wielu swoich słodkich zwolenników. W pracowni językowej anglistów zaangażowana młodzież postanowiła połączyć język angielski z innymi językami europejskimi. Julia i Nikola (2 B gim.) zaprosiły do zadań w języku duńskim, Nikodem i Dawid (2 A gim.) reprezentowali Grecję, Wiktoria, Kamila i Kacper (2 A gim.) Niemcy, Amelia i Dominika (3 A gim.) Włochy, Karolina Nikola i Emilia z tej samej klasy reprezentowały Francję. Wszystkie grupy przygotowały zadania oraz poczęstunek związany z wybranym krajem. Oczywiście nie zabrakło angielskiej herbaty, której rozdano aż 50 kubeczków! W innej pracowni języka angielskiego uczniowie wykonali plakaty w języku angielskim przedstawiające ich zainteresowania. Forma i technika prac były dowolne. Jedyne, co ograniczało uczniów, to ich wyobraźnia. Najciekawsze prace zostały umieszczone na korytarzach szkolnych, a trud wszystkich uczestników został nagrodzony tradycyjnymi angielskimi biscuits. Ponadto, uczniowie klas 4-7 przygotowali flagi z powitaniami w językach krajów europejskich. Serdecznie zapraszamy uczniów do wspólnego świętowania za rok i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania!

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Dzień Polskiego Państwa Podziemnego w Szkole Podstawowej nr 7  w Tychach

Pragnąc upamiętnić twórców i uczestników ruchu oporu lat wojny 1939-1945, uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty poświęcone działalności Armii Krajowej i jej dowódcom. Prace zostały wyeksponowane na terenie szkoły.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Doświadczenia z fizyki - Uniwersytet Śląski

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Pamięć o 17 września 1939r.


Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony na całym świecie 15 września - jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności zagościło w naszej szkole. Święto zorganizował Samorząd Uczniowski we współpracy z biblioteką szkolną, a do jego przebiegu włączyli się również inni nauczyciele. I tak na plakacie, wiszącym w holu szkoły każdy mógł przykleić zaprojektowana przez siebie kropkę, a podczas długiej przerwy można było zrobić sobie zdjęcie z kropkowymi elementami. W bibliotece uczniowie mogli m.in. wysłuchać treści książki „Kropka” autorstwa Petera H. Reynoldsa lub obejrzeć film nakręcony na jej podstawie, a także poznać alfabet Braille’a. Na świetlicy dzieci tworzyły Drzewo Talentów,  na plastyce malowały „kropkowe” obrazy, a na języku polskim opisywali swoje talenty.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września oficjalnie rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Pan Dyrektor Grzegorz Kusiak powitał społeczność szkolną już nie w sześcioletniej, a w ośmioletniej szkole podstawowej. Powitał nowych nauczycieli oraz uczniów klas gimnazjalnych, a także tych najmłodszych – pierwszaków. Po ślubowaniu zostali oni pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7 i oficjalnie stali się członkami naszej szkolnej rodziny.

Zabrzmiał pierwszy dzwonek – nauki nadszedł czas…

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym

Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 im. Powstańców Śląskich
    43-100 TYCHY
    ul. Tołstoja 1
  • (32) 217 41 33
    513 032 861