Rok szkolny 2023/2024 - klasy I-III
KONKURS RECYTATORSKI "MÓJ ULUBIONY WIERSZ"
Uczniowie naszej szkoły - Maja, Ula i Wojtek odwiedzili Mediatekę, biorąc udział w miejskim konkursie recytatorskim "Mój ulubiony wiersz". Ula z klasy 3 zajęła 1 miejsce, a Wojtek i Maja zdobyli wyróżnienia! Brawo! Gratulujemy!

WIZYTA KLAS 1 W ZAGRODZIE NIEZŁE ZIÓŁKA W MIKOŁOWIE
Uczniowie klas 1 odwiedzili zagrodę Niezłe Ziółka w Mikołowie. Spotkali oni mieszkające tam zwierzęta, dowiedzieli się wielu ciekawostek o zwierzętach oraz ziołach, a także uczestniczyli w warsztatach podczas których zasadzili miętę. Było super!
1
DZIEŃ DZIECKA KLASA 2A
Dzień dziecka klasa 2a spędziła min w Pizzerii Da Grasso w Tychach. Pod okiem fachowców przygotowali bardzo pyszną pizzę. Kolejne atrakcje z okazji tego święta czekały na placu zabaw.
14
2A NA WYCIECZCE W OPOLU
Dnia 21.05 klasa 2 a była na pięknej wycieczce w Opolu. Pierwszym punktem wycieczki był rejs statkiem po Odrze. Następna atrakcja czekała klasę w Muzeum Piosenki Polskiej, gdzie za pomocą elektronicznych przewodników i dotykowych ekranów każdy mógł posłuchać polskich przebojów. W specjalnie przygotowanym studiu muzycznym uczniowie mogli nagrać swoją piosenkę, a dodatkowo wirtualnie przebierać się w stroje różnych artystów. Potem klasa udała się na spacer po Opolu zwiedzając opolską Wenecję, aleje gwiazd, most groszowy oraz wieżę piastowską. Wycieczka była udana, pogoda dopisała, a klasa chętnie odwiedzi jeszcze raz tak piękne miasto.
14
PODSUMOWANIE MIĘDZYSZKOLNEJ AKCJI "BOOK TOUR Z ... RECEPTĄ NA SZCZĘŚCIE"
Klasa 1d uczestniczyła dzisiaj w spotkaniu podsumowującym międzyszkolną akcję "Book tour z ... Receptą na szczęście". Podczas spotkania uczniowie mogli poznać autorkę książki - panią Małgorzatę Korbiel, która opowiedziała o swoim zawodzie oraz o historii powstania książki "Recepta na szczęście". Na zakończenie dzieci mogli zadawać pytania oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie z autorką.
2
DZIEŃ ZIEMI W KLASACH 1D I 2C
Wyzwania dla Ziemi, zbiórka nakrętek, wykonanie plakatów, sprzątanie terenów zielonych przy szkole, czyli wykorzystanie w praktyce zdobytej podczas zajęć wiedzy. Tak Dzień Ziemi uczciła klasa 1d i 2c. Brawo za ekologiczna postawę!
1
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KLAS 1-3
25 marca w Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas 1-3, w którym udział wzięli nasi uczniowie. Emilka z klasy 1 zajęła 3 miejsce, natomiast Jaś z klasy 2 i Ula z klasy 3 zajęli 4 miejsca. Serdecznie gratulujemy!

DZIEŃ BEZ PLECAKA W 2C
Trzeba przyznać, że dzieci z klasy 2c mają niesamowite pomysły. W dniu bez plecaka przeszli samych siebie :)
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Każdego roku do świętowania przyłączają się również uczniowie naszej szkoły. W tym roku odbył się konkurs dla klas I-III pt. "Ratuj Ziemię będąc Superbohaterem". Dziękujemy za tak liczny udział, a zwycięzcom gratulujemy.
MIASTO MARZEŃ
Tychy...Paryż ...nie to miasto marzeń, które postanowili zaprojektować mali architekci z klasy 2a.
1
1D Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ
Dzisiaj klasa 1d odwiedziła straż pożarną. Uczniowie poznali zawód strażaka. Zobaczyli wyposażenie wozu strażackiego oraz zwiedzili budynek, w którym strażacy pełnią swoją służbę.
KONKURS BIBLIJNY DLA KLAS 2 "MĘKA I ŚMIERĆ PANA JEZUSA"
22 marca odbył się konkurs biblijny dla klas 2 "Męka i śmierć Pana Jezusa". Dziś ogłoszone zostały wyniki i wręczone nagrody. Gratulujmy zwycięzcom:
- I miejsce - Jan Gaik 2b,
- II miejsce - Szymon Jędrusik 2c,
- III miejsce - Daniel Kwiatkowski 2a.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W 1D
21 marca w klasie 1D panowała radosna atmosfera, bo uczniowie świętowali pierwszy dzień wiosny! Oto, co się działo: pierwszaki przygotowały małe kolorowe kwiatki, które wręczyli przechodniom na ulicy. Ten piękny gest, rozjaśnił wiele twarzy!
Uczniowie wykonali również wiosenne kanapki, uczestniczyli w szkolnej akademii na powitanie wiosny, a także uczcili Dzień Kolorowej Skarpetki.3
WYCIECZKI KAS PIERWSZYCH
W dniach 25 i 26 marca 2024 r. uczniowie klas pierwszych odbyli wycieczki do Maciejówki i Parku Jurajskiego Koziołek. Uczniowie w trakcie warsztatów wypychały, ozdabiały, kleiły, ubierały Wielkanocnego Zająca. W pobliskim Parku Jurajskim Koziołek dzieci dowiedziały się ciekawostek o kozach oraz weszły z wizytą do zagrody sympatycznych zwierzątek. Niektórzy odważyli się na ich dojenie. Na zakończenie w pawilonie gościnnym czekał na uczniów poczęstunek.
7
DZIEŃ MATEMATYKI
27 marca wręczono nagrody zwycięzcom tygodniowej zabawy z okazji Dnia Matematyki. Cieszymy się, że dla naszych uczniów matematyka nie jest taka straszna, jak ją malują. Gratulujemy

ŚNIADANIE WIELKANOCNE W 2 A
We wtorek 26 marca w naszej klasie 2A odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole znalazły się pyszne babeczki, ciasteczka i soczki. Nie mogło zabraknąć pięknych ozdób wielkanocnych, które dzieci wykonały na warsztatach plastycznych.
WIELKANOCNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE
Dnia 22.03.2024r w naszej Szkole Podstawowej nr 7 w Tychach odbyły się wielkanocne warsztaty artystyczne zorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Każdy z uczestników mógł wykonać piękną ozdobę wielkanocną. Na kolejne tym razem wiosenne warsztaty artystyczne zapraszam w imieniu MCK Tychy 18 kwietnia.
KONKURS JĘZYKOWO-PLASTYCZNY „EASTER CARD”
Dnia 22.03. w klasach 1-3, przed Świętami Wielkanocnymi odbył się coroczny konkurs językowo-plastyczny: EASTER CARD. Wpłynęło mnóstwo pomysłowych, pięknie zdobionych kartek wielkanocnych z życzeniami w języku angielskim. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a najatrakcyjniejsze prace zostały wyeksponowane na gazetce w małym budynku szkolnym. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.



A oto laureaci:
- I miejsce - Dorota Kupis, 2c
- II miejsce - Zuzanna Krząstek, 1c
- III miejsce - Adam Gierga, 2a
Wyróżnienia: Mariusz Porwit 3b, Filip Pytel 1a, Magdalena Walczak 3a.
WARSZTATY ROBIENIA CZEKOLADY
W naszej szkolnej pracowni kulinarnej odbyły się warsztaty robienia czekolady. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje czekolada, jakie są różnice między gorzką a mleczną, oraz jakie dodatki można użyć, aby nadać czekoladzie unikalny smak. Każdy mógł stworzyć swoją własną tabliczkę czekolady. Degustacja była słodka i pełna uśmiechów!
3
KONKURS "BEZPIECZNY INTERNET"
Uczniowie klas II i III wzięli udział w konkursie "Bezpieczny Internet". Celem konkursu było inicjonowanie i propagowanie dziełań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
DZIEŃ KOBIET W 2C
Z okazji Dnia Kobiet, chłopcy z 2 c zaprosili dziewczyny do pizzerni:) Tam dzieciaki samodzielnie przygotowały pizzę a następnie zjadły ją ze smakiem.
10
DZIEŃ KOBIET W 2A
- 4
WARSZTATY WIELKANOCNE W 2A
W ostatnim czasie w klasie 2a odbyły się warsztaty wielkanocne.
7
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
Co prawda od Dnia Języka Ojczystego minęło już trochę czasu, ale musimy dopowiedzieć, że klasy I-III brały udział w tygodniowej zabawie w czasie której wyłoniono Mistrzów Języka Polskiego.
Gratulujemy!
WALENTYNKI W KLASIE 1D
WARSZTATY "OBI"
Klasa 1d zaczęła świętowanie walentynek już 12.02. Kiedy to na warsztatach w OBI wykonywali piękne serca i poznawali różne kwiaty doniczkowe.
XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS BIBLIJNY "JAK TO BYŁO Z BOŻYM NARODZENIEM..."
23 stycznia odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Biblijny "Jak to było z Bożym Narodzeniem...".
Nasi uczniowie: Oliwier i Szymon zajęli w nim III miejsce.
Gratulujemy!
KONCERT KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH
16 stycznia w małym budynku szkolnym odbył się koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w języku polskim i angielskim. Uczniowie klas 1-3, kolędując przy choince, popisali się swoimi umiejętnościami wokalnymi i językowymi, jednocześnie wprowadzając publiczność w świąteczny nastrój.
8
KONKURS" NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ OCZAMI DZIECKA "
Dziękujemy za udział w konkursie" Niepełnosprawność oczami dziecka " Laureatami zostali :
- I miejsce: - Nela Ognik - kl. 2a
- II miejsce: -Stanisław Żurowski - kl. 2a
- III miejsce: - Dorota Kupis - kl. 2c
Jednoczenie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w dofinansowaniu do prezentów
JASEŁKA W PAWILONIE PT. "RAZEM DO BETLEJEM."
- 11
RODZINNY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH
21 grudnia został rozstrzygnięty Rodzinny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Prace zachwycały oryginalnością pomysłów i techniką wykonania. Dziękujemy za udział, kreatywność oraz włożony wkład rodzinny w wykonanie szopek Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie do nagród. Życzymy Zdrowych, Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku
KONKURS W JĘZYKU ANGIELSKIM „A LETTER TO SANTA”
Ponownie przed Mikołajkami, dzieci z klas 1-3 wzięły udział w konkursie na najbardziej pomysłowy list do Świętego Mikołaja w języku angielskim: A Letter to Santa

. Napłynęło wiele przepięknie ozdobionych listów, a uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością. A oto wyniki:I miejsce: Dorota Kupis II c
II miejsce: Maja Sitek I a
III miejsce: Lena Lapczyk IIIc
Wyróżnienia: Maksymilian Pander I c oraz Julia Rochowska III b
Gratulujemy





2 C W KOPALNI "BOLESŁAW ŚMIAŁY"
Dzięki uprzejmości Pana Darka (tata naszej uczennicy z 2C) - zwiedziliśmy KOPALNIĘ BOLESŁAW ŚMIAŁY.
HUHU HA HUHU HA - ZIMA NIE JEST TAKA ZŁA !
- 8
CZAS ZABAWY ANDRZEJKOWEJ W KLASACH 2 :)
- 2
"DZIEŃ MISIA"
U nas w pawilonie bardzo przytulaśny dzień "Dzień MISIA"
4
WARSZTATY KULINARNE „ZERO WASTE” W 2C
17 listopada klasa 2C miała niesamowite warsztaty kulinarne ZERO WASTE. Mama naszej uczennicy, Pani Gosia pokazała nam jak należy planować budżet żeby jak najmniej rzeczy się zmarnowało. Uczyliśmy się odszukiwać datę przydatności produktu oraz poznaliśmy zasadę FIFO, czyli pierwsze przyszło - pierwsze wyszło. Na koniec zrobiliśmy pyszne tosty i koktajl bananowy.
8
3A I 2B NA WYCIECE
16 listopada klasy: 3a i 2b wybrały się na wycieczkę do Muzeum Motyli w Bochni oraz do Fabryki Ozdób Choinkowych w Wieliczce. Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać ponad 5 tys. okazów motyli z całego świata w największym tego typu muzeum w Polsce , a następnie zobaczyć jak powstają bombki choinkowe oraz wziąć udział w warsztatach malowania bombek, jak również zakupić produkty powstałe w wytwórni. Każdy uczestnik wycieczki wrócił do domu z własnoręcznie wykonaną kolorową bombką.
10
SPOTKANIE Z PIŁKARZAMI I TRENEREM GKS TYCHY
"HISTORIA ŻÓŁTEJ CIŻEMKI" W MEDIATECE
8 listopada klasa 2A uczestniczyła w przedstawieniu teatralnym pt "Historia żółtej ciżemki" w Mediatece w Tychach.
Dzień postaci z bajek w klasach 1D i 2C
- 5
WYJŚCIE NA CMENTARZ KLAS 2A I 2C
- 8
KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA DRZEWA
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny zorganizowany z okazji Światowego Dnia Drzewa został rozstrzygnięty. Jak zawsze możemy polegać na naszych wspaniałych uczniach. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda praca była piękna i niepowtarzalna. Po naradzie jury wybrało zwycięskie prace:
I miejsce: Sofija Kucharuk, Filip Pytel
II miejsce: Dorota Kupis, Agata Danisz
III miejsce: Dima Irych, Viktoria Lukianchuk
Wyróżnione zostały dwie prace: Maks Pander, Polina Vlasenko
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy!
KOSTKI „FAMILY CUBES” NA LEKCJI W 2B
W klasie 2b na zajęciach wf- u pojawiły się kostki family cubes, które są świetną formą zabawy i nauki nie tylko na lekcjach wf-u:)
7
2 B W MEDIATECE
16 października klasa 2b udała się do Mediateki na spotkanie autorskie z Panią Agatą Romaniuk, autorką książek m.in. o Kociej Szajce.
20
KONKURS JĘZYKOWO-PLASTYCZNY: EUROPEAN FLAG
Z okazji Europejskiego Dnia Języków


, przypadającego 26 września, klasy I-III wzięły udział w konkursie językowo-plastycznym: European Flag, przygotowując flagi wybranych przez siebie państw. Większość prac została wyeksponowana na gazetce szkolnej w pawilonie. Dziękujemy za zaangażowanie .
A oto laureaci konkursu:I miejsce: Mariusz Porwit 3b
II miejsce: Zlata Korbun 1c
III miejsce: Szymon Jabłoński 2b Wyróżnienie: Maximilian Góreczny 3a.
Gratulujemy zwycięzcom
SADZENIE DRZEWA
Klasa 2B zasadziła drzewko, któremu nadała imię ALEX:)
4
DZIEŃ CHŁOPAKA W 2B
- 10
2A W ZAGRODZIE „NIEZŁE ZIÓŁKA” W MIKOŁOWIE
Dnia 2.10.2023 r. klasa 2A odwiedziła Zagrodę „Niezłe ziółka” w Mikołowie. Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji: poznały wiele rodzajów zbóż, oglądały pod mikroskopem kwiatostany różnych roślin , miały tez okazje poznać, dotknąć i nakarmić zwierzaki- króliki, owieczki. Przywitały się także z kucykiem o pięknym imieniu Bajka. Na koniec uczestniczyły w warsztatach gdzie wykonały pachnący woreczek z ziołami. Wycieczka była bardzo udana, chętnie wrócimy tam wiosną.
16
SPRZĄTANIE ŚWIATA W 1D I 2A
- 3
AKCJA CZYTAM Z SERCEM W 1 D TEATRZYK KAMISHIBAI W BIBLIOTECE.
Dzień chłopaka w 2A i 2C
- 10
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W KLASIE 1D
Dzień głośnego czytania w klasie 1D. Odwiedzili nas starsi koledzy z klasy 5. Dziękujemy za przeczytanie nam wspaniałych historii Pinka.
ZJAZD OŚMIORNICZEK W 2A
- 2
3A NA WYCIECZCE W WOJEWÓDZKIM OŚRODKU RUCHU DROGOWEGO
- 4
2C SPRZĄTA ŚWIAT
Klasa 2C w ramach akcji Sprzątania Świata, pozbierała śmieci wokół szkoły. Udało nam się zebrać 4 pełne worki, co nie jest niestety powodem do dumy.
Dbajmy o nasze otoczenie!
4
2C NA BASENIE :)
NA POCZĄTKU BYŁA KROPKA...
ale kreatywność dzieci z 2B nie zna granic !
18
DZIEŃ KROPKI W 2A I 2C
Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Dzieciakom z klasy 2A i 2C tej kreatywności nie brakuje. Brawo :)
14
SPOTKANIE INTEGRACYJNE
W sobotę 9 września w Rybaczówce odbyło się spotkanie integracyjne, uczniów z rodzicami oraz wychowawcą. Zabawa była rewelacyjna, grill, mnóstwo smakołyków przygotowanych przez rodziców, gry na kocykach oraz zabawy w wodzie umilały wszystkim czas a rozmowom i śmiechom nie było końca.