Rok szkolny 2025/2026 - klasy I-III
W ŚWIECIE EMOCJI
"W świecie emocji" - pod takim tytułem odbyły się zajęcia z wykorzystaniem gogli VR na temat emocji w ramach SCWEW. Klasa 3d była pod wrażeniem!
KONKURS CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM
28.05. 2026r, odbył się konkurs czytania ze zrozumieniem „Wiosna w ogródku”. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym skupieniem i świetnie poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami . Zycięzcami zostali:
1. miejsce: Maja Palowska
2. miejsce: Martyna Kruk
3. miejsce: Mateusz Wyroba
Serdecznie gratulujemy laureatom wspaniałych wyników, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zdrową rywalizację. Wasza uważność i logiczne myślenie zasługują na wielkie brawa.
WYCIECZKA KLASY 3A - HAŁDA SKALNY
Uczniowie klasy 3A pieszo zdobyli szczyt hałdy Skalny w Łaziskach Górnych.
Hałda Skalny – jest składowiskiem odpadów pokopalnianych w Łaziskach Górnych przy kopalni „Bolesław Śmiały”. Hałda ma wysokość względną 92 m (bezwzględną – 389 m n.p.m.) i zajmuje powierzchnię 30 ha. Wagę zgromadzonego w niej materiału skalnego szacuje się na 17 mln ton. Jest jedną z największych w Europie.
Przez wiele lat wewnątrz hałdy następował samozapłon materiałów – wydzielały się wtedy niebezpieczne gazy m.in.: tlenek węgla, dwutlenek siarki i tlenki azotu. Obecnie hałda jest wygaszona. Do wygaszenia hałdy zastosowano nowatorską metodę z wykorzystaniem popiołów z pobliskiej elektrowni. Na szczyt pompuje się niebieską rurą również wodę, która gromadzi się w niewielkim zagłębieniu i wsiąkając w grunt zapobiega pożarom. Ze szczytu hałdy rozciąga się rozległa panorama – widać z niej m.in. Tychy, Katowice, Elektrownię Halemba, Elektrownię Rybnik, a z dalej położonych miejsc i obiektów szczyty Beskidu Śląskiego i Elektrownię Jaworzno.
Hałda, zwałowisko, po śląsku: hołda, berga, to ukształtowana przez człowieka góra, powierzchnia ziemi, wysypisko stałych odpadów przemysłowych- popiołu i żużlu powstających w wyniku wydobycia i przetwórstwa węgla.
Czas na zabawy dzieci znalazły u podnóża hałdy, w pobliskim „Małpim Gaju”. Nie kupowaliśmy pamiątek, za to jedliśmy lody i spędziliśmy wspólnie czas na świeżym powietrzu i w słońcu.
19
KONKURS "NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ OCZAMI DZIECKA"
Dnia 26.05.2026r. odbył się konkurs wiedzy „Niepełnosprawność oczami dziecka", w którym udział wzięli uczniowie klas 2 i 3. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzy obejmującego bardzo szeroki zakres informacji na temat niepełnosprawności, jej rodzajów oraz form wsparcia i pomocy. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą i bardzo dobrze poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami. Szczególne gratulacje kierujemy do laureatów:
1 miejsce Adam Stec kl 2c oraz Nadii Rej klasa 3c,
2 miejsce Mateusz Wyroba klasa 3d,
3 miejsce Julian Karabow klasa 3a.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, zaangażowanie oraz chęć poszerzania wiedzy na temat niepełnosprawności. Zwycięzcom składamy ogromne gratulacje.
WYCIECZKA KLAS 2B I 2C DO MIKOŁOWA
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasy 2b i 2c wybrały się na wycieczkę do "Niezłych Ziółek". Po przyjeździe klasy zostały podzielone na dwie grupy. Jedna pod opieką prowadzącej udała się do zwierząt, gdzie dzieci mogły je zobaczyć, pod nadzorem opiekuna dotknąć i nakarmić. W tym samym czasie druga grupa poznawała świat ziół i roślin, odkrywając ich zapachy, właściwości oraz zastosowanie. Kolejnym etapem warsztatów było samodzielne sadzenie roślin, które dzieci zabrały ze sobą do domu na pamiątkę. Po zakończeniu części edukacyjnej przyszedł czas na zakup pamiątek i pysznych lodów. Wycieczka była bardzo udana, pełna radości, nowych doświadczeń i cennych informacji. Wszyscy wrócili zadowoleni oraz bogatsi o nowe umiejętności.
4
TYSKIE LOVELASY - KLASA 3C
Jeśli uczyć się przyrody to tylko w terenie. Wie o tym doskonale klasa 3c, która uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Tyskie Lovelasy. W trakcie zajęć uczniowie poznali las wszystkimi zmysłami. Robili leśne koktajle, rozwijali intuicję, obserwowali świat wokół nas przez lupę, używali krzesiwa. To było niezapomniane doświadczenie. Na koniec uczniowie wykonali swoje przypinki z naturalnych elementów przyrodnicych. To była doskonała edukacja przyrodnicza.
1
KONKURS RECYTATORSKI
Niedawno, w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów z klas 1-3. Hasłem przewodnim były w tym roku wiersze z morałem.Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny w przygotowanych przez siebie utworach. Chociaż zwycięzca zawsze jest jeden, to dla nas każdy z nich jest wygrany. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
2
DZIEŃ DZIECKA KLASA 3C
Z okazji Dnia Dziecka dzieci z klasy 3c spędziły wspaniałe 2 godziny na sali zabaw. Był to czas pełen radości, śmiechu, aktywności i wspólnej zabawy.
Nie zabrakło uśmiechów, pozytywnej energii i niezapomnianych chwil spędzonych w gronie koleżanek i kolegów. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień, tworząc piękne wspomnienia.
Wszystkim Dzieciom życzymy samych szczęśliwych dni, spełnienia marzeń i nieustającej dziecięcej radości!
1
WYCIECZKA KLASY 2A DO PSZCZYNY
28 maja klasa 2a byla na wycieczce w Pszczynie w Zagrodzie Żubrów. Uczniowie obejrzeli żubry, daniele, pawie, króliki, jelenie. Odbyły się warsztaty dotyczące żubrów. Uczniowie spacerowali po parku i pszczyńskim rynku. Następnie zjedli pyszne lody i zadowoleni wrócili do Tychów.
21
WYCIECZKA KLASY 1B I 3C DO PSZCZYNY
22 maja klasy 1b i 3c pojechały na wycieczkę do Pszczyny. Tam uczniowie odwiedzili Zagrodę Żubrów, w której odbyły się warsztaty związane z ptakami oraz wykonywali ptasie budki. Następnie uczniowie pojechali na kolejne warsztaty do Warowni Pszczyńskich Rycerzy. Wszędzie świetnie się bawili, a zwieńczeniem wycieczki był plac zabaw na terenie Warowni. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów.
26
WYCIECZKA KLASY 3A I 3B DO PSZCZYNY
W pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie zobaczyliśmy hodowlę żubrów i poznaliśmy ciekawostki o królu polskiej puszczy. Między innymi, że najwięcej żubrów w Europie żyje w Polsce. Rodzima populacja stanowi ponad 25% światowej liczby tych zwierząt. Oprócz majestatycznych żubrów można było zobaczyć tutaj muflony, jelenie szlachetne, daniele i lisa oraz kilka gatunków ptaków: kaczki krzyżówki, kazarki rdzawe, bernikle kanadyjskie, gęsi łabędzionose, łabędzie, pawie indyjskie.
Gościliśmy również w Warowni Pszczyńskich Rycerzy, gdzie zacna białogłowa prezentowała elementy strojów, w które ubierali się ludzie średniowiecza. Kolorowy strój z grubego materiału świadczył m.in. o bogactwie właściciela. Pani zaproponowała również naukę tańca średniowiecznego. Z kolei rycerz- bez zbroi- przybliżył ideał swojego stanu, a mianowicie: męstwo, obronę słabszych, prawdomówność, miłość, waleczność, sławienie dam i odwagę. Dzieci mogły przymierzyć elementy zbroi, na przykład hełm lub kirys składający się z napierśnika i naplecznika. W ręce trzymaliśmy miecz rycerski długi, który ważył ponad 1 kg. Lekcja historii w Warowni Pszczyńskich Rycerzy przeniosła nas do średniowiecza bez wehikułu czasu. Pogoda dopisała, wycieczka się udała i wszystkim podobały się odwiedzane miejsca!
34
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNY
24 kwietnia uczniowie naszej szkoły - Ignacy oraz Tymek z klasy 3d wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo - Ekologicznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 w Tychach. Nasi uczniowie zajęli 3 miejsce. Brawo! Jesteśmy dumni!
1
PODSUMOWANIE PRACY Z LEKTURĄ - KLASA 3C
Podsumowanie pracy z lekturą „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” autorstwa Czesława Centkiewicza w klasie 3c miało wyjątkową formę.
Uczniowie przygotowali lapbooki, które stały się kreatywną mapą wiedzy o Grenlandii
W swoich pracach dzieci umieściły:
- ciekawostki o Grenlandii – położenie, klimat, dzień i noc polarną,
- informacje o życiu Inuitów i codzienności mieszkańców,
- opis kuchni grenlandzkiej (co jedli bohaterowie i dlaczego ich dieta wyglądała inaczej niż nasza),
- zwierzęta polarne – niedźwiedzie, foki, morsy i renifery,
- ilustracje igloo, sań i polowań.
Uczniowie pracowali w parach, a następnie prezentowali swoje lapbooki przed klasą. Ćwiczyli nie tylko czytanie ze zrozumieniem, ale także współpracę, planowanie pracy, wyszukiwanie informacji i wystąpienia publiczne.
To była lekcja pełna zaangażowania, kreatywności i radości z odkrywania świata dalekiej Północy. A przede wszystkim – dowód na to, że lektura może stać się inspiracją do twórczego działania.
4
SUKCES NASZYCH UCZENNIC
W kolejnej, już XIV, edycji Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego "Jak to było z Bożym Narodzeniem", naszą szkołę reprezentowały Anielka i Lila z klasy 2A. Nasze dziewczynki wykazały się znakomitą wiedzą i dzięki temu zajęły 1 miejsce. GRATULUJEMY!!!
BAL - KLASY 1-3
Ostatnie dni to dni wyjątkowe dla naszych najmłodszych uczniów, ponieważ w tych dniach odbyły się popołudniowe bale karnawałowe dla klas piewszych, drugich oraz trzecich. Zabawa była udana o czym świadczą uśmiechnięte buzie naszych uczniów :)
28
ŚWIĄTECZNE LEKCJE JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Zapraszamy do wysłuchania muzycznej niespodzianki przygotowanej przez naszych najmłodszych uczniów oraz nauczyciela języka angielskiego.
KONKURS "MY CHRISTMAS CARD"
W ramach konkursu językowo-plastycznego: My Christmas card dla klas I-III, uczniowie wykonali własnoręcznie ponad 50 pomysłowych kartek bożonarodzeniowych z życzeniami w języku angielskim. Barwne prace dzieci ozdobiły ścienną gazetkę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy laureatom.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce:
Marta Kupis I c
II miejsce:
Zuzanna Krząstek III c
III miejsce:
Sara Szewczuk IIa
Luiza Kamińska I a
Wyróżnienia:
Michał Rusecki III d
Inga Cimoch II c
Agata Danisz III a
Victoriia Lukianchuk III c
Jakub Teister III b
1
JASEŁKA
19 grudnia 2025 uczniowie klas młoszych uczestniczyli w jasełkach, przygotowanych przez klasę 3c.
4
WIGILIE KLASOWE
19 grudnia 25 uczniowie klas młodszych świętowali nadchodzące Święta Bożego Narodzenia - był to czas Wigilii klasowych oraz wspólnego kolędowania.
17
WARSZTATY - KLASA 2A
17 grudnia 25 uczniów z klasy 2a udało się do lokalu "Ale widok" nad Jeziorem Paprocańskim na warsztaty pieczenia i ozdabiania pierników. Z wielkim zaangażowaniem dzieci wyrabiały ciasto piernikowe, wałkowały i wycinały różne kształty. Następnie Pani Elwira partiami wypiekała ciasteczka. Wiele radości i satysfakcji dostarczyło dzieciom ozdabianie pierników rożnymi masami oraz posypkami. Warsztaty sprawiły dzieciom moc radości.
15
PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS - KLASA 3D
Klasa 3d wykonała kartki świąteczne na akcję "Idą święta, nie o SMSie, lecz o kartce pamiętaj" oraz piękne choinki, które będą sprzedawane podczas kiermaszu.
WYCIECZKA MIKOŁAJKI - KLASA 1A
Dnia 4.12 klasa 1 A wyruszyła na spotkanie ze św. Mikołajem. Wycieczka do Akademii Pana Kleksa była pełna magii, zabawy i twórczych doświadczeń. Dzieci przeniosły się do świata wyobraźni , uczestniczyły w interaktywnych zajęciach i z entuzjazmem odkrywały niezwykłe sale i eksperymenty ucząc się poprzez zabawę. Wyjątkową atrakcją było spotkanie ze św. Mikołajem, który obdarował wszystkich upominkami. Wycieczka była pełna radości i świątecznej atmosfery.
16
MIKOŁAJKI - KLASA 3C
Klasa 3c mikołajki spędziła na świetnej zabawie w Ośrodku Christoforos.Skorzystalismy tam z groty solnej, w której graliśmy w kalambury i zagadki świąteczne. W sali sportowej graliśmy w ping -ponga,cymbergaja i piłkarzyki. Na koniec, przy poczęstunku sam Mikolaj nie zapomniał o dzieciach i podrzucił piękne prezenty.Dziękujemy.
2
ŚWIĄTECZNE WARSZTATY KREATYWNE - KLASA 3C
W minionym tygodniu klasę 3c odwiedziła pani Marianna- babcia naszych uczennic,która zorganizowała dla dzieci bożonarodzeniowe warsztaty kreatywne.Uczniowie wykonali przepiękne świece oraz ozdoby choinkowe z szyszek. Koraliki, cekiny,kleje na gorąco ,a do tego zapach świerkowych gałązek wypełniły naszą salę.Każdy twórczo pracował, a część efektów naszej pracy będzie można podziwiać na szkolnym kiermaszu.
1
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI - KLASY 2B I 2C
3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepewnościami, z tej okazji uczniowie klasy 2b i 2c wzięli udział w zajęciach przybliżających tematykę różnych nieprawidłowości oraz sposobów wspierania osób, które ich doświadczają. Uczniowie mogli w praktyce sprawdzić, z jakimi trudnościami mierzą się osoby z niepełnosprawnościami, a na koniec utrwalili swoją wiedzę w krótkim quizie. Brawo dla uczniów za empatię, zaangażowanie i otwartość!
MIKOŁAJKI - KLASA 2B
Mikołajki w klasie 2b były pełne wrażeń. Uczniowie z dużą niecierpliwością oczekiwali odwiedzin Mikołaja. Gdy wreszcie nadeszła ta chwila, wszyscy zostali obdarowani pięknymi kubkami wypełnionymi słodyczami. Dziękujemy, Święty Mikołaju!
WARSZTATY- KLASA 3D
Klasa 3d uczestniczyła w warsztatach, podczas których uczniowie wykonali mydełka oraz sól do kąpieli.
6
ANDRZEJKI - KLASA 1A
W klasie 1a odbyła się magiczna zabawa andrzejkowa, podczas której dzieci poznały tradycyjne wróżby i zwyczaje. Była radosna atmosfera, mnóstwo zabaw i uśmiechu.
9
WYCIECZKA KLASA 2A
27 listopada klasa 2a była na wycieczce w Wytwórni bombek w Olkuszu. Uczniowie zapoznali się z procesem wytwarzania bombek. Każdy miał okazję ozdobić swoją bombkę, którą zabrał do domu. Następnie klasa pojechała na Pustynię Błędowską, gdzie uczniowie rzucali się śnieżkami. Radość była wielka, ponieważ był to pierwszy śnieg. Zadowoleni i zmęczeni uczniowie wrócili do domu.
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI - KLASY 2A I 2B
21.11.2025r, świętowaliśmy Dzień Życzliwości. Uczniowie klasy 2a i 2b wzięli udział w wyjątkowej zabawie- wśród swoich koleżanek i kolegów odnajdywali serduszka z identycznymi słowami życzliwości. Dzięki temu każdy mógł przekonać się, jak wiele dobrego można przekazać jednym miłym gestem.
Klasa 2b dodatkowo wysłuchała opowiadania „Tajemnicze promienie życzliwości", a następnie pracowała w grupach , wykonując zadania i uczestnicząc w zabawach rozwijających empatię i współpracę. Na zakończenie zajęć każdy uczeń otrzymał przypinkę z cytatem o życzliwości, by codziennie przypominała o sile dobrego słowa i uśmiechu. W tym dniu uczniowie przyszli ubrani na żółto, podkreślając, jak ważna jest życzliwość w naszym życiu. To był dzień pełen radości, ciepła i wzajemnej dobroci!
WARSZTATY O BIORÓŻNORODNOŚCI DLA KLAS 3
Dnia 21 listopada odbyły się warsztaty ekologiczne dla klas 3. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest bioróżnorodność, poznali różne gatunki zwierząt z najbliższego otoczenia i obserwowali organizmy przez lupy.
6
KONKURS "ZWIERZAKI LIŚCIAKI"
Miło nam ogłosić zwycięzców i wyróżnionych w konkursie "Zwierzaki Liściaki" z wykorzystaniem darów jesieni i natury: liści, nasion, traw, kamyków, piórek.
Oto oni:
1 miejsce – Wojciech Chmiel 1B
2 miejsce – Marta Kupis 1C
3 miejsce Jagoda Ciesielska 1B
Wyróżnienia:
Andrzej Jaros 3A
Emilia Biały 2B
Marcelina Bałuch 1C
Dzieci zaprezentowały twórczą wyobraźnię, a ich prace można zobaczyć na wystawie w pawilonie oraz w informacji ze zdjęciami na szkolnym fb. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom.
Dyplomy, nagrody i szóstki z plastyki pojawią się już wkrótce.
AUDYCJA MUZYCZNA - KLASY 3A I 3D
17 listopada klasy 3a i 3d uczestniczyły w audycji muzycznej przygotowanej przez Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach. Uczniowie wysłuchali utworów wykonywanych na różnych instrumentach. Podróż w muzykę była niezwykłym doświadczeniem, szczególnie że zabrali nas w nią uczniowie Szkoły Muzycznej. Dziękujemy!
KONKURS RECYTATORSKI - POLSKA MOJA OJCZYZNA
14 listopada odbył się konkurs recytatorski dla klas 1-3 "Polska - moja Ojczyzna". Uczniowie pięknie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze. Jesteśmy dumni z Waszej patriotycznej postawy!
WYCIECZKA DO CHLEBOWEJ CHATY - KLASY 3
6 i 7 listopada klasy 3 wyruszyły na wycieczkę do Chlebowej Chaty w Górkach Małych. Uczniowie mieli możliwość poznać dawną wieś w pigułce - dowiedzieli się co trzeba zrobić, aby z małego ziarna powstał chleb, wielu ciekawostek o pszczołach, a także poznali dawne sprzęty rolnicze. Każdy uczeń przygotował swój podpłomyk, a także spróbował swoich sił w innych pracach związanych z powstaniem maślanki, masła czy sera.
19
WYCIECZKA DO MUZEUM STRAŻY POŻARNEJ - KLASY 2B I 2C
Dnia 6 listopada uczniowie klasy 2b i 2c wybrali się na niezwykle ciekawą wycieczkę do Muzeum Straży Pożarnej w Alwerni. Podczas zwiedzania dzieci miały okazję poznać historię pożarnictwa oraz zobaczyć z bliska zabytkowe wozy strażackie i dawne wyposażenie strażaków. Uczniowie dowiedzieli się także, jak należy postępować w czasie pożaru, zdobywając wiele praktycznych i cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa. Dużo radości sprawiły im również ćwiczenia sprawnościowe, podczas których mogli sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną- niczym prawdziwi strażacy! Na zakończenie wszyscy chętnie odwiedzili sklepik muzealny i zakupili pamiątki, które będą przypominać o tej wyjątkowej wyprawie. To była bardzo udana wycieczka, pełna wrażeń, nauki i dobrej zabawy.
10
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - KLASA 1A
ak klasa 1a obchodziła Święto Niepodległości.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - KLASA 1A
5.11.2025 klasa 1a świętowała Dzień postaci z bajek. Było mnóstwo zabawy: konkursy, quizy i wiele innych ciekawych atrakcji.
7
JESIENNY SPACER - KLASA 1A
Klasa 1a udała się na jesienny spacer, by podziwiać piękno jesieni.
WYCIECZKA - KLASA 1A
Dnia 21.10.2025 klasa 1a odbyła wycieczkę do Mikołowa do Zagrody Edukacyjnej „Niezłe ziółka". Podczas wycieczki klasa mogła poznać zioła i zwierzęta gospodarskie oraz wziąć udział w warsztatach zielarskich .
2
WYJŚCIE DO MEDIATEKI - KLASA 1A
15.10.2025 klasa 1a brała udział w ciekawych warsztatach czytelniczych w Mediatece w Tychach. Odwiedziła dział muzyczny i Książki mówionej, czytelnie, dział dziecięcy oraz zapoznała się z książkomatem i wrzutnią.
PROGRAM "MAŁY MISTRZ"
Program "Mały Mistrz", który ma na celu promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród uczniów klas I-III szkoły podstawowej, ruszył pełną parą. W ramach programu uczniowie klas 1b i 1c zdobywają odznaki sportowe za opanowanie określonych umiejętności w sześciu blokach sprawnościowych. Brawo!
LEKCJA PLASTYKI - KLASA 2A
Na lekcji plastyki klasa 2a wykonała ciekawe, jesienne prace technikami forttage i collage.
WARSZTATY DZIKA DROGA - KLASA 3D
Pod okiem mistrza survivalu Krzysztofa Lewickiego z Dzikiej Drogi klasa 3d poznała ABC Survivalu- terenoznawstwo, krzesiwo, budowanie schronienia z poncho i wykorzystanie krótkofalówek. Była to leśna przygoda, która zostanie w sercu na zawsze!
23
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas I-III przygotowali prace plastyczne pt: „Nauczyciel w oczach dziecka”. Kogo rozpoznajecie?
DZIEŃ CHŁOPAKA - KLASA 2A
Klasa 2a również obchodziła Dzień Chłopaka.
DZIEŃ CHŁOPAKA - KLASA 3D
Ucniowie klasy 3d również świętowali Dzień Chłopaka. Nie zabrakło zabawy oraz upominków.
DZIEŃ CHŁOPAKA - KLASA 3C
Z okazji Dnia Chłopaka klasa 3c wybrała się do kina. Dzieci zobaczyły piękną bajkę pt. "Skrzat- nowa przygoda". W klasie dziewczynki rozdały każdemu chłopcu certyfikat, potwierdzający, że jest superchłopakiem. Teraz na piśmie mamy że w naszej klasie są najfajniejsze i najsympatyczniejsi chłopcy. To był udany dzień, który zostanie na długo w naszej pamięci.
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom czy nabywanie umiejętności słuchania. W ramach akcji chłopcy z klasy trzeciej odwiedzili klasę 1c, która wysłuchała książki "Pan Kuleczka. Marzenia." Warto i trzeba czytać dzieciom!
ORTOGRAFIA - KLASA 3D
Powtórzenie wiadomości nie musi być nudne 3d doskonale o tym wie! W formie wyścigu utrwalali dziś zasady pisowni Ó.
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Z okazji Europejskiego Dnia Języków, obchodzonego co roku 26 września, nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III wykonali barwne flagi państw europejskich, które ozdobiły szkolną gazetkę.
Tego dnia na lekcjach języka angielskiego klasy III aktywnie rozwiązywały interaktywny quiz wiedzy o flagach europejskich.
1
SPRZĄTANIE ŚWIATA - KLASA 1C
Dzisiaj uczniowie klasy 1c posprzątali teren wokół szkoły w ramach akcji sprzątania świata.
BEZPIECZNE PRZEJŚCIE PRZEZ JEZDNIĘ - KLASA 1B
Dzisiaj uczniowie klasy 1b wybrali się na zajęcia praktyczne w okolicę szkoły. Podczas wyjścia dzieci uczyły się, jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię na przejściu dla pieszych. Wraz z "Pania STOP-ką" ćwiczyły zatrzymywanie się przed pasami, sprawdzanie, czy droga jest wolna, oraz przechodzenie w skupieniu, bez pośpiechu i zabawy. Zajęcia miały na celu utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dzień Kropki w klasach 3
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki uczniowie klas trzecich uczestniczyli w różnorodnych zajęciach rozwijających kreatywność.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026
1 września uczniowie uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2025/2026. Dla uczniów klas pierwszych był to szczególny moment, w którym wkroczyli w progi naszej szkoły i uroczyście zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Tychach. Wszystkim Uczniom, życzymy wspaniałego roku szkolnego - mnóstwo sukcesów! Rozwijajcie swoje pasje!
