Rok szkolny 2025/2026
Mistrzostwa Miasta - piłka nożna dziewcząt
Z radością informujemy, że dziewczęta z klas 5–6 zdobyły II miejsce w Mistrzostwach Miasta w piłce nożnej! Nasze zawodniczki wykazały się ogromną walecznością i świetną grą na boisku. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodniczkom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych!
Mistrzostwa Miasta - piłka koszykowa
Miło nam również poinformować, że chłopcy z klas 6 zdobyli III miejsce w Mistrzostwach Miasta w koszykówce! Nasi zawodnicy walczyli do końca, pokazując charakter, ambicję i ogromne zaangażowanie podczas całego turnieju. Gratulujemy chłopcom świetnego wyniku i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!
Świetlica na medal
Klasy ósme w ŚCWiS w Katowicach
21 maja klasy ósme odwiedziły Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, instytucję kultywującą pamięć tragicznych wydarzeń – pacyfikację kopalni „Wujek”. Uczniowie zwiedzili wystawę nt. wprowadzenia stanu wojennego, po której byli oprowadzani przez uczestników strajku: p. Antoniego Gierlotkę oraz p. Stanisława Płatka – przywódcę protestu. Młodzież obejrzała również niezwykle przejmującą projekcję filmu ukazującą dramat tamtych dni.
6
Wielki sukces naszej uczennicy!
Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica Hanna Madej wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym, w którym zdobyła najwyższą nagrodę – Grand Prix oraz otrzymała zaszczytny tytuł Arcymistrzyni Gitary. Serdecznie gratulujemy tego wspaniałego sukcesu!
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „SZALONY ŚWIAT KOTA CUKIERKA” CUKIEREK W KOSMOSIE
Prezentujemy listę 100 finalistów III edycji konkursu plastycznego „Szalony świat kota Cukierka – Cukierek w kosmosie”
PRZEDSZKOLA
1. Franciszek Cabaj, 6 lat, Przedszkole Miejskie nr 7 w Jaworznie
2. Adela Całka, 5 lat, Przedszkole nr 10 w Piasecznie
3. Klara Chmielewska, 4 lata, Przedszkole nr 11 w Tarnowskich Górach
4. Marlena Cieślar, 4 lata, Przedszkole nr 17 w Tychach
5. Laura Ćwirzewicz, 4 lata, Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach
6. Ignacy Domagała, 6 lat, Przedszkole nr 10 w Piasecznie
7. Alicja Gehr, 6 lat, Przedszkole nr 21 im. Janusza Korczaka w Tychach
8. Emilia Głowacka, 3 lata, Przedszkole nr 27 w Chorzowie
9. Kornelia Grudzień, 5 lat, Przedszkole nr 15 w Mysłowicach
10. Kacper Karpiński, 6 lat, Przedszkole nr 5 w Tychach
11. Igor Latusek, 6 lat, Przedszkole nr 6 im. „Pod Topolą” w Łaziskach Górnych
12. Helena Mizik, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 45 im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku
13. Franciszek Nowak, 5 lat, Przedszkole nr 10 w Piasecznie
14. Benedykt Pawlak, 5 lat, Przedszkole nr 73 w Katowicach
15. Emilia Różak, 6 lat, Szkoła Podstawowa im. Marii Knopnickiej w Kiełkowie
16. Rozalia Skrobol, 5 lat, Niepubliczne Przedszkole Bajeczka w Tychach
17. Barbara Smoleń, 5 lat, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kiełkowie
18. Sara Tomala, 6 lat, Przedszkole nr 6 im. „Pod Topolą” w Łaziskach Górnych
19. Maria Trzcionka, 5 lat, Przedszkole nr 73 w Katowicach
20. Liliana Wadowska, 5 lat, Przedszkole w Zespole Szkół nr 4 im. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej
21. Adam Zegzuła, 6 lat, Przedszkole nr 6 im. „Pod Topolą” w Łaziskach Górnych
KLASY I-III
1. Jagoda Augustyniak, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 258 im. gen. Jakuba Jasińskiego w Warszawie
2. Tina Bajan, 7 lat, Szkoła Podstawowa w Koziegłówkach
3. Emma Bandyk, klasa 2, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie
4. Oliwia Bebok, klasa 3, Samorządowy Zespół Szkół w Bobrku
5. Ryszard Błaszczyk, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 4 w Swarzędzu
6. Michalina Bocek, klasa 2, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Koniakowie
7. Monika Bogdan, 10 lat, Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Grębocicach
8. Oliwia Cieślar, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Koniakowie
9. Kalina Czaicka, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Jaworznie
10. Amelia Dąbrowska, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Alfreda Szklarskiego w Orzeszu
11. Luiza Dym, klasa 3, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tychach
12. Antoni Fabjanowski, klasa 2, Szkoła Podstawowa w Daszynie
13. Evelina Fedyshyn, klasa 2, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka z Oddziałami Dwujęzycznymi w Chorzowie
14. Mikołaj Folga, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Jaworznie
15. Maria Gawrysiak, klasa 3, Szkoła Podstawowa nr 32 im. R. Bednorza w Zabrzu
16. Aleksander Głąb, 8 lat, Szkoła Podstawowa w Krasnem
17. Aleksandra Godula, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Rudolfa Zaręby w Tychach
18. Łukasz Godziek, klasa 3, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka z Oddziałami Dwujęzycznymi w Chorzowie
19. Julia Jasińska, 7 lat, Szkoła Podstawowa im. Bohdana Arcta w Kotuniu
20. Cezary Jaworski, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Ligonia w Orzeszu
21. Oliwia Kamycka, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 12 w Toruniu
22. Kacper Kląskała, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie
23. Natalia Kozica, klasa 1, Zespół Szkół Gminy Kościan / Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starym Luboszu
24. Nadia Księżarczyk, 10 lat, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19 im. M. Kopernika w Tychach
25. Emilia Kuchczyńska, klasa 3, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bolesława Prusa w Namysłowie
26. Paulina Laszuk, 9 lat, Zespół Oświatowy im. Jana Pawła II w Stoku Lackim
27. Zofia Leśniak, 10 lat, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19 im. M. Kopernika w Tychach
28. Lena Łątka, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 3 w Łaziskach Górnych
29. Helena Łupińska, 7 lat, Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łupiance Starej
30. Zofia Łupińska, 8 lat, Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łupiance Starej
31. Hanna Matłosz, 9 lat, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Godowej
32. Małgorzata Młynarska, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie
33. Zofia Niedzwiedzka, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 17 im. Polskich Olimpijczyków w Tychach
34. Victoria Olter, 8 lat, Szkoła Podstawowa w Nowej Karczmie
35. Leon Pieja, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego wTychach
36. Maria Przebinda, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 13 im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Jastrzębiu-Zdroju
37. Aleksander Razik, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 45 im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku
38. Lidia Rzeszutek, klasa 2, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kiełkowie
39. Hanna Sieroń, klasa 3, Szkoła Podstawowa nr 17 im. Polskich Olimpijczyków w Tychach
40. Eliza Skrzypczyk, klasa 1, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tychach
41. Marianna Struczyk, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 3 im. K. Tańskiej-Hoffmanowej w Oświęcimiu
42. Martyna Symbor, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie
43. Marta Szachta, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 55 (przy ZSP nr 7) w Gdańsku
44. Liliana Szczygieł, klasa 1, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Rzeszowie
45. Nikita Terentiev, klasa 3, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Noblistów Polskich w Gliwicach
46. Pola Wilińska, 8 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Gdańsku
47. Dominika Zadroga, 9 lat, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ptakach
KLASY VI-VIII
1. Blanka Andrearczyk, klasa 7, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Jaworznie
2. Azhar Berkimbay, 14 lat, Szkoła Podstawowa nr 149 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie
3. Agata Blaska, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 w Orzeszu im. Poległych na Pasternioku w Orzeszu
4. Kamila Burda, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 41 w Gliwicach
5. Antoni Chmiel, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tychach
6. Stanisław Chromiec, klasa 6, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Jaworznie
7. Daria Cieniuch, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie
8. Małgorzata Dudzik, klasa 5, Szkoła Podstawowa im. Romana Dworczaka i dr Anny Wróbel w Syryni
9. Urszula Guzińska, klasa 5, Szkoła podstawowa nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. A. Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej
10. Tymon Haratyk, klasa 4, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Koniakowie
11. Gniewomir Jakwert, klasa 7, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bolesława Prusa w Namysłowie
12. Antoni Kaliszewski, klasa 5, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Gdańsku
13. Amelia Kalman, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 14 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Bydgoszczy
14. Dawid Kamiński, 13 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Rzeszowie
15. Julia Korneluk, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie
16. Amelia Kowalska, klasa 5, Szkoła Podstawowa nr 17 im. prof. Jana Karskiego w Rudzie Śląskiej
17. Hanna Król, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Floriana Adamskiego w Chełmie Śląskim
18. Alicja Łuczak, 14 lat, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Ligonia w Orzeszu
19. Marcelina Marjańska, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 14 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Bydgoszczy
20. Zofia Michałek, klasa 8, Szkoła Podstawowa nr 6 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Tychach
21. Tomasz Obajtek, 10 lat, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Opolskich
22. Zofia Piątkowska, klasa 6, Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie
23. Kira Shaimardanova, 14 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Rudolfa Zaręby w Tychach
24. Diana Skrypka, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Rudolfa Zaręby w Tychach
25. Bianka Skrzypiec, 12 lat, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich w Gliwicach
26. Hanna Staroń, klasa 5, Szkoła Podstawowa w Gorenicach
27. Mercelina Szczechura, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 34 w Bydgoszczy
28. Olesia Tsukylo, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Integracyjnymi im. Matki Teresy z Kalkuty w Tychach
29. Ekaterina Voznitskaia, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach
30. Blanka Walas, 11 lat, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Brzezinkach
31. Maria Walnik, klasa 5, Szkoła Podstawowa w Gorenicach
32. Dagmara Zimoń, klasa 7, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tychach
W czerwcu zaprezentujemy prace laureatów (miejsca I-III w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I-III i klasy IV-VIII) oraz prace wyróżnione.
Tyskie uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja oraz rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego
Delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach 235 rocznicy Święta Konstytucji 3 Maja oraz 105 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele p.w. św. Marii Magdaleny, po której miał miejsce przemarsz pod Pomnik Powstańca Śląskiego na Placu Wolności, gdzie złożono kwiaty i odśpiewano hymn państwowy. Nasi uczniowie złożyli również kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Powstań Śląskich w Czułowie.
5
Narodowe święta majowe
W ramach obchodów narodowych świąt majowych uczniowie naszej szkoły przygotowali taniec z flagami, który symbolizował jedność, wolność i dumę narodową.
Cracow Judo Cup 2026
25.04.2026 r. uczniowie SP nr 7 wystartowali w Turnieju Cracow Judo Cup 2026, gdzie przyszło im zmierzyć się z bardzo wymagającymi rywalami.
Po ciężkich i emocjonujących walkach:
Adam Gierga (U13) wywalczył brązowy medal
Szymon Gierga (U15) uplasował się tuż za podium, zajmując 4. miejsce
Brawo chłopcy!
Wielkie gratulacje za ambitną postawę i walkę do końca!
Nasz Laureat
27 kwietnia Kacper Meroń, uczeń klasy 8 C, pod opieką Pani Dyrektor Anny Krakowskiej odebrał zaświadczenie i gratulacje Kuratorium Oświaty w Katowicach, gdyż w tym roku szkolnym został laureatem Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Pani Dyrektor odebrała gratulacje dla całej społeczności naszej szkoły, a zwłaszcza dla nauczycielki języka polskiego Pani Beaty Kowolik, która wspierała Kacpra w przygotowaniach do konkursu. Tytuł laureata uprawnia do zwolnienia z Egzaminu Ósmoklasisty i otrzymania maksymalnej liczby punktów. Ponadto, Kacper otrzymał zaświadczenie dla finalisty Konkursu Przedmiotowego z Fizyki, do którego przygotowywał się pod opieką nauczycielki fizyki Pani Wicedyrektor Ireny Sitko. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Kacprowi, jego Rodzicom i Nauczycielkom, które wspierały go w przygotowaniach do konkursów.
Pamięć o ofiarach zbrodni katyńskiej
Dzień 13 kwietnia jest obchodzony jako Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Dla uczczenia pamięci naszych rodaków, pomordowanych bestialsko przez NKWD wiosną 1940 roku, nasza młodzież przygotowała uroczysty apel. Wzięliśmy również udział w miejskich obchodach upamiętniających ofiary reżimu stalinowskiego składając kwiaty i zapalając znicze pod Pomnikiem Ofiar Katynia.
10
Klasy siódme w Muzeum Powstań Śląskich
23 kwietnia uczniowie klas siódmych odwiedzili Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, które jest jednym z najnowocześniejszych multimedialnych instytucji w województwie. Młodzież poszerzyła wiedzę nt. przełomowych wydarzeń w naszym regionie, jakimi były powstania śląskie oraz plebiscyt. Największym zainteresowaniem cieszyły się multimedia, a także oryginalne egzemplarze broni używanej przez obie walczące strony.
2
Kolejny sukces w karate
W dniu 25 kwietnia 2026r. odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego w Opolu. Rywalizacja przebiegała w konkurencjach kumite i kata. Uczennica klasy 7B Martyna Kudłacik zajęła 3 miejsce w konkurencji kumite, zdobywając brązowy medal. W zawodach uczestniczyli również inni uczniowie naszej szkoły tj. Wiktoria Wawrzko, Aleksandra Wawrzko, Weronika Drapińska oraz Kacper Meroń. Dzielnie walcząc z wymagającymi przeciwnikami, zdobyli cenne doświadczenie. Gratulujemy!
Sukces uczniów SP nr 7 w Tychach!
18.04.2026 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Tychach rywalizowali na matach Gliwic podczas Otwartych Mistrzostw Gliwic Dzieci i Młodzików w Judo.
Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, zdobywając puchar w klasyfikacji drużynowej w kategorii U11! Brawo!
Adam Gierga – złoty medal
Magda Lepoń, Ignacy Winiarski – srebrne medale
Filip Loska, Wojciech Lepoń, Jakub Barszczewski, Maurycy Winiarski – brązowe medale
Sebastian Kryński – 4. miejsce
Mateusz Wojnar – udział w zawodach
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałych wyników oraz dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!
8
V edycja tyskiej ESKULAPIADY - Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
W dniu 16 kwietnia 2026 zespół w składzie Amelia Wałach (8b), Kacper Meroń (8c) oraz Jakub Mierny i Dominik Mucha (8d) reprezentował naszą szkołę w V edycji tyskiej ESKULAPIADY - Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia i zajął II miejsce w mieście. Serdecznie gratulujemy!
Interdyscyplinarny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy dla uczniów klas ósmych
Uczniowie naszej szkoły: Bianka, Franek i Kacper – odnieśli ogromny sukces, zajmując I miejsce w Interdyscyplinarnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym dla uczniów klas ósmych, który odbył się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach.
Nasza drużyna przybyła na miejsce jako pierwsza i już na starcie dopisało jej szczęście – uczniowie wylosowali numer 7, który okazał się dobrą wróżbą na dalszy przebieg rywalizacji.
W trakcie konkursu Bianka, Franek i Kacper wykazali się imponującą wiedzą z zakresu matematyki i nauk przyrodniczych, a także doskonałą umiejętnością współpracy i opanowaniem w sytuacjach wymagających skupienia i szybkiego myślenia.
Na tle blisko 20 drużyn nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni – zarówno w części pisemnej, jak i ustnej konkursu zaprezentowali najwyższy poziom, pewnie sięgając po zwycięstwo.
Serdecznie gratulujemy wspaniałego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów!
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Dnia 13 kwietnia nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbywał się w Szkole Podstawowej nr 37. Naszymi godnymi reprezentantami byli uczniowie z klas piątych, siódmych i ósmych, którzy w swoich kategoriach wiekowych zmagali się z przedstawicielami innych szkół. Uczniowie Julia Gaik, Milena Skęczek i Jakub Mierny w swojej grupie wiekowej zajęli zaszczytne III miejsce. Wszyscy nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego oraz praktyczną umiejętnością jazdy na rowerze po torze przeszkód oraz w miasteczku drogowym. Naszym Wspaniałym Uczniom Gratulujemy!
2
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
13 kwietnia, w Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, uczniowie naszej szkoły złożyli kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Katynia, upamiętniając naszych rodaków pomordowanych wiosną 1940 roku przez NKWD na rozkaz najwyższych władz ZSRR.
Sukces uczennic naszej szkoły w judo
11 kwietnia 2026 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w Eliminacjach Regionalnych (obejmujących cztery województwa) do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Kadetów w Judo (Juniorów Młodszych).
Z ogromną radością informujemy, że Martyna Kręcichwost z klasy 8b zaprezentowała się znakomicie, wygrywając wszystkie swoje walki przed czasem i uzyskując kwalifikację do finałów ogólnopolskich
W zawodach walczyły również Zofia Jarosińska oraz Julia Jankowska z klasy 8d. Tym razem musiały uznać wyższość przeciwniczek i zakończyły rywalizację na etapie eliminacji. Mimo to obie zawodniczki pokazały ogromne zaangażowanie, determinację i zostawiły serce na macie
Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a walki były niezwykle wymagające. Tym bardziej gratulujemy wszystkim zawodniczkom ambitnej postawy i sportowego ducha!
Trzymamy kciuki za Martynę w finałach, które odbędą się w dniach 24–26 kwietnia 2026 r. w Łodzi!
3
Projekt historyczny klas 5 – średniowieczna wieś i miasto
Na lekcjach historii uczniowie klas piątych zrealizowali projekt, w ramach którego przygotowali makiety przedstawiające średniowieczną wieś oraz średniowieczne miasto.
W swoich pracach uczniowie zadbali o wiele ciekawych detali – pojawiły się domy, zagrody, pola uprawne, rzeki, mosty, a nawet elementy obronne miast. Każda makieta jest wyjątkowa i pokazuje ogromne zaangażowanie oraz pomysłowość młodych twórców.
Projekt był nie tylko okazją do utrwalenia wiedzy historycznej, ale również do rozwijania kreatywności, współpracy i zdolności manualnych.
VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik 2025/2026
Z dumą ogłaszamy, że uczeń klasy 5c Stanisław Proszczek zdobył tytuł Laureata III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie InstaLogik.
Brawo!!!
Projekt klasy 4A
30 marca na godzinie wychowawczej uczniowie klasy czwartej 4A napisali listy do… samych siebie z przyszłości!
Każdy uczeń odpowiedział na kilka pytań dotyczących swoich zainteresowań, marzeń, planów oraz tego, co lubi teraz – od hobby, przez ulubioną muzykę i filmy, aż po ważne dla nich osoby. Listy zostaną zamknięte i otwarte dopiero w 2030 roku, kiedy uczniowie będą kończyć klasę ósmą.
To niezwykła okazja, by za kilka lat sprawdzić, jak bardzo się zmieniliśmy, co się spełniło, a co nas zaskoczyło.
Z niecierpliwością czekamy na ten moment!
Sukces uczniów SP nr 7 – powołania do Kadry Śląska w judo
Z dumą informujemy, że uczniowie oraz absolwenci Szkoły Podstawowej nr 7 w Tychach, trenujący w klubie UKS IPPON Tychy, zostali powołani do Kadry Śląska w judo w swoich kategoriach wiekowych.
W gronie wyróżnionych znaleźli się:
- Marta Simon – kategoria junior, absolwentka SP nr 7
- Julia Jankowska – juniorka młodsza, klasa 8d
- Zofia Jarosińska – juniorka młodsza, klasa 8d
- Martyna Kręcichwost – juniorka młodsza, klasa 8b
- Konrad Goliński – junior młodszy, absolwent SP nr 7
- Szymon Gierga – młodzik, klasa 7a
Powołanie do Kadry Śląska jest dużym wyróżnieniem i potwierdzeniem wysokiego poziomu sportowego oraz zaangażowania zawodników.
Gratulujemy wszystkim uczniom i ich trenerom osiągniętego sukcesu oraz dziękujemy Rodzicom za wsparcie w rozwijaniu sportowych pasji dzieci.
Brązowy medal mistrzostw miasta w koszykówce chłopców
23.03.2026r reprezentacja chłopców SP nr 7 w Tychach zdobyła 3 miejsce w Tychach, w rozgrywkach międzyszkolnych w koszykówce. Gratulujemy drużynie, która grała w następującym składzie:
Kamil Kowalski 7d
Bartosz Głowania 8d
Igor Palka 8d
Mateusz Tarasiewicz 8c
Michał Kołcz 8a
Tymon Błaszczyk 8a
Stanislaw Kornijenko 7a
Karol Biedroń 8d
Oliwier Kula 8c
Adam Bojdoł 8d
Sukcesy naszych Karateków
Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Południowego Oyama PFK w kata i kumite w Chorzowie zakończone wielkim sukcesem naszych szkolnych karateków, którzy dołożyli swój grosz do podium dla Tyskiego Klub Karate, zdobywając 1 miejsce w rankingu drużynowym. Sami natomiast po całym dniu zmagań w silnych kategoriach wiekowych wywalczyli w wielu konkurencjach puchary, a trochę się tego nazbierało:
Wiktoria Wawrzko 8a:
- Tytuł Najlepszej Juniorki Młodszej roku 2025
- 1 miejsce kobudo (kata z bronia)
- 2 miejsce kata parami
- 2 miejsce Kumite (walki)
- 3 miejsce kata
Kacper Meron 8c:
- 1 miejsce kobudo (kata z bronia)
- 3 miejsce kata
Aleksandra Wawrzko 7b:
- 1 miejsce kata parami
- 3 miejsce kata
- 3 miejsce kobudo (kata z bronia)
- Tuż za podium 4 miejsce w kumite
Martyna Kudłacik 7b:
- 2 miejsce Kumite (walki)
Weronika Drapińska 7c:
- 1 miejsce kata
- 2 miejsce kobudo (kata z bronia)
- 2 miejsce Kumite (walki)
Julia Wawrzko 3a
- 3 miejsce kata
- Tuż za podium 4 miejsce w kata parami
Gratulacje dla Wszystkich.
Pierwszy „Szalony Piątek” już za nami! 💐
Dzień Szalonych Fryzur przyniósł mnóstwo uśmiechu, kreatywności i wiosennej energii. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością – na korytarzach królowały kwiaty, kolorowe ozdoby i naprawdę wyjątkowe stylizacje.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę – to był fantastyczny początek naszego cyklu „Szalone Piątki”! 🌸
Konkurs "Skarpetkowa maskotka" - edycja IV - został rozstrzygnięty.
Do naszej szkoły wpłynęło ponad 50 prac z kilku tyskich szkół. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i piękne prace .
A oto wyniki:
Kategoria kl. 1-3
I miejsce: Jagoda W. (SP40)
II miejsce: Kamila W. (SP7)
III miejsce: Pola Z. (SP14)
Wyróżnienie: Marta K. (SP7) i Nikola H. (SP7)
Kategoria kl. 4-8
I miejsce: Dagmara Z. (SP7)
II miejsce: Antonina P. (SP10)
III miejsce: Karolina G. (SP10)
Wyróżnienie: Mateusz G. (SP10)
Zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów od czwartku 26.03 do biblioteki Szkoły Podstawowej nr 7.
Dziękujemy wszystkim za udział, a szczególnie uczniom tyskich szkół i ich nauczycielom!
Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików – Sosnowiec, 15.03.2026
Uczniowie SP nr 7 w Tychach walczyli na matach Sosnowca podczas Międzynarodowego Turnieju Judo Dzieci i Młodzików. W zawodach wystartowało aż 15 uczniów i uczennic naszej szkoły, dla których był to czas zdobywania nowych umiejętności, cennego doświadczenia oraz sportowych emocji.
Z dumą informujemy, że nasi judocy wywalczyli liczne medale:
Złoto:
Szymon Gierga , Magda Lepoń, Jakub Barszczewski, Filip Loska, Ignacy Winiarski
Srebro:
Mikołaj Kowalczyk, Adam Gierga, Vira Gnap, Maurycy Winiarski
Brąz:
Mateusz Wojnar, Zbigniew Mont, Wojciech Lepoń, Max Lubowiecki, Szymon Grzybek, Hanna Przeniosło
Dziękujemy wszystkim uczniom za ogromne zaangażowanie, emocjonujące walki i sportową postawę do samego końca. Zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w kolejnych startach.
Ogromne podziękowania kierujemy również do Rodziców za nieoceniony doping, wsparcie i obecność na zawodach.
Brawo drużyna!
6
Sukcesy karateków
Po przerwie wracają nasi szkolni karatecy, którzy znów stanęli do walk na matach i zawalczyli zobywajac odpowiednio:
Wiktoria Wawrzko 1 miejsce w kata, 3 miejsce w kumite,
Kacper Meron 2 miejsce w kumite
Aleksandra Wawrzko 2 miejsce w kata, tuż za podium w kobudo
Martyna Kudłacik 3 miejsce w kumite
Weronika Drapińska 1 miejsce w kata, 1 miejsce w kobudo, 2 miejsce w kumite
Julia Wawrzko dzielnie walczyła, jednak nie udało jej się stanąć na podium. Zdobyła doswiadczenie, które pomoże jej się przygotować do nastepnych zawodów.
Wszystkim gratulujemy i czekamy kolejnych pucharów.
Wykład historyczny
W środę 11 marca 2026 r. w auli Szkoły Podstawowej nr 7 im. Powstańców Śląskich w Tychach odbył się wykład historyka doktora Wojciecha Schäffera poświęcony Tragedii Górnośląskiej w 1945 roku na obszarze, który dziś leży w granicach miasta Tychy. W spotkaniu zorganizowanym przez Radę Osiedla Paprocany, reprezentowaną przez pana Józefa Wilczka przy współudziale Miejskiego Centrum Kultury w Tychach wzięli udział mieszkańcy miasta oraz uczniowie i absolwenci naszej szkoły.
Laureat i finalista Konkursów Przedmiotowych
Z dumą informujemy, że uczeń klasy VIII C Kacper Meroń został laureatem Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, pracując pod opieką nauczycielki języka polskiego Pani Beaty Kowolik, a także finalistą Konkursu Przedmiotowego z Fizyki pod opieką Pani Ireny Sitko. Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane są przez Śląskiego Kuratora Oświaty i należą do bardzo wymagających konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych. Składają się z trzech etapów, podczas których uczestnicy rozwiązują złożone testy sprawdzające szeroki zakres wiedzy, umiejętność analizy oraz samodzielnego myślenia. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Kacper zdobył tytuły aż w dwóch różnych przedmiotach, co świadczy o jego ogromnej wiedzy, pracowitości i wytrwałości. Jako społeczność szkolna jesteśmy z Kacpra niezwykle dumni i serdecznie gratulujemy zarówno jemu, jego Rodzicom jak i Nauczycielkom, które wspierały go w przygotowaniach do konkursów. Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania pasji naukowych! Brawo Kacper!
Laureat w ogólnopolskim konkursie plastycznym
Uczeń naszej szkoły, Antoni Chmiel z klasy 6A, odniósł wspaniały sukces artystyczny. Zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Sport i pejzaż w interpretacjach rysunkowych”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 im. Polskich Olimpijczyków w Tychach.
6 marca odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Wydarzenie miało wyjątkowy charakter i zostało uświetnione piękną częścią artystyczną, przygotowaną przez organizatorów.
Serdecznie gratulujemy Antoniemu tego znakomitego osiągnięcia oraz życzymy mu dalszych sukcesów i rozwijania artystycznej pasji. Jesteśmy dumni, że talent uczniów naszej szkoły jest dostrzegany i doceniany na szczeblu ogólnopolskim. 🎨👏
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Szalony świat kota Cukierka”
Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Szalony świat kota Cukierka”, którego wspólnie z Wydawnictwem Żwakowskim jesteśmy Organizatorami, a współorganizatorem jest Urząd Miasta Tychy.
Konkurs jest objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tychy Macieja Gramatyki
Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „CUKIEREK W KOSMOSIE”. Szczegóły w linku:
https://plastyczny.wydawnictwozwakowskie.pl/
Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 7 im. Powstańców Śląskich w Tychach
-
Serdecznie zapraszamy Rodziców oraz przyszłorocznych Uczniów klas pierwszych na Dzień Otwarty, który odbędzie się
3 marca 2026 r. (wtorek)
o godzinie 17:00
Spotkanie rozpocznie się w pawilonie (tzw. małej szkole) na sali gimnastycznej, a zakończy w budynku głównym szkoły. Spacer będzie miał charakter zorganizowany dlatego prosimy o punktualne przybycie.
Podczas wydarzenia będziecie Państwo mieli okazję:
poznać naszą szkołę i jej ofertę edukacyjną,
zobaczyć sale lekcyjne oraz zaplecze dydaktyczne,
porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami,
poczuć atmosferę „Siódemki”.
Spacer po szkole poprowadzi Dyrektor Szkoły – Pani Anna Krakowska.
To doskonała okazja, by rozwiać wszelkie wątpliwości i przekonać się, że Szkoła Podstawowa nr 7 to miejsce przyjazne, bezpieczne i sprzyjające rozwojowi dzieci.
Do zobaczenia!
-
Apel nt. Żołnierzy Armii Krajowej
Uczniowie naszej szkoły przygotowali apel upamiętniający naszych bohaterów – żołnierzy Armii Krajowej - walczących w czasie wojny z okupantem niemieckim, a po jej zakończeniu z okupantem sowieckim i narzuconemu systemowi komunistycznemu. Apel był hołdem dla poległych oraz pokazaniem, jak ważna była walka Polaków o wolność Polski w czasie wojny, jak i po jej zakończeniu.
5
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej
14 lutego, po raz drugi, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej, największej konspiracyjnej armii w podbitej przez Niemcy i Związek Sowiecki Europie. Armii, która jako zbrojne ramię Polskiego Państwa Podziemnego prowadziła bohaterską walkę o odzyskanie przez Rzeczpospolitą Polską suwerenności i niepodległości. W hołdzie bohaterskim żołnierzom nasi uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem Stefana „Grota” Roweckiego, pierwszego komendanta AK.
Klasy ósme w Miejscu Pamięci Auschwitz – Birkenau
9 lutego klasy ósme odwiedziły Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau. Przejście w zadumie przez teren byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady był cenną lekcją historii oraz głębokim osobistym doświadczeniem. Wizyta w tym miejscu zapadnie w pamięci uczniów na zawsze.
16
10 lutego pamiętamy o Sybirakach
W kolejną rocznicę pierwszych masowych deportacji polskich obywateli w głąb ZSRR, uczniowie naszej szkoły, jak co roku, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru.
Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa
Dzień 10 luty na długo pozostanie w pamięci uczniów klas 4-8 jako dzień pełen uśmiechu, zabaw tanecznych i przede wszystkim wspólnej zabawy. Uczniowie przy okazji dyskoteki karnawałowej, a co za tym idzie strojów karnawałowych pokazali jak pięknie można spędzić kilka chwil przy dobrej muzyce. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników. Dziękujemy za wspaniałe i pomysłowe stroje karnawałowe, a Anieli z klasy 7b gratulujemy wspaniałego wygranego przebrania.Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.
27
Uczniowie SP nr 7 walczyli w Jastrzębiu-Zdroju!
7 lutego w Jastrzębiu-Zdroju odbył się Turniej Judo – Memoriał Beaty Maksymow-Wendt. W zawodach wzięli udział również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Tychach, którzy z ogromnym zaangażowaniem rywalizowali na matach.
Medal dla naszej szkoły wywalczył:
Filip Loska (kl. 2b) – brązowy medal
W turnieju startowali także:
• Mikołaj Kowalczyk (kl. 4c)
• Liwia Kaniuk (kl. 4b)
• Maksymilian Lubowiecki (kl. 2b)
• Szymon Grzybek (kl. 3b)
Choć tym razem pozostali zawodnicy zakończyli rywalizację poza podium, wszyscy wykazali się ogromną wolą walki, odwagą i sportowym duchem. Każdy start to kolejne doświadczenie i krok naprzód w rozwoju młodego sportowca.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom ambitnej postawy i życzymy kolejnych sukcesów!
Uczniowie SP nr 7 w Tychach z medalami Mistrzostw Śląska w Judo
8 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Tychach rywalizowali na matach Bytomia podczas Mistrzostw Śląska w judo. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie, zdobywając aż 4 medale!
Martyna Kręcichwost (kl. 8b) – złoty medal
Julia Jankowska (kl. 8d) – brązowy medal
Zofia Jarosińska (kl. 8d) – brązowy medal
Szymon Gierga (kl. 7a) – brązowy medal
Tuż za podium uplasowała się Magda Lepoń (kl. 7d), która po niezwykle emocjonującej walce o brązowy medal zajęła wysokie, punktowane 5 miejsce.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom ambitnej, walecznej postawy oraz walk pełnych determinacji i sportowych emocji do ostatnich sekund. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Brawo!
Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej
Uczennice klas V i VI zwyciężyły rozgrywki w swojej grupie, dzięki czemu awansowały do finału Powiatowych Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej. W turnieju finałowym zaprezentowały się bardzo dobrze, zajmując III miejsce w powiecie. Serdecznie gratulujemy zawodniczkom sportowej postawy oraz zaangażowania.
Międzynarodowy Turniej Judo Open „Pokonujemy Granice” – Bielsko-Biała 10.01.2026 r.
Międzynarodowy Turniej Judo Open „Pokonujemy Granice” – Bielsko-Biała 10.01.2026 r.
W Bielsku-Białej odbył się Międzynarodowy Turniej Judo dla Dzieci i Młodzieży Judo Open „Pokonujemy Granice” – zawody o niezwykle wysokim poziomie sportowym. W turnieju wzięło udział 1166 zawodników z 115 klubów oraz 14 krajów, co czyni to wydarzenie jednym z najmocniej obsadzonych turniejów w regionie.
Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów, od pierwszej do ósmej klasy, którzy stoczyli bardzo wymagające i zacięte walki, pokazując ogromne zaangażowanie i sportowy charakter.
Nasze wyniki:
srebrny medal – Martyna Kręcichwost , klasa 8b
V miejsce punktowane – Zofia Jarosińska, klasa 8d
Wielkie serce na macie zostawili również: Julia Jankowska klasa 8d, Szymon Gierga klasa 7a, Adam Gierga klasa 4a, Magda Lepoń klasa 7d, Filip Loska klasa 2b oraz Mateusz Wojnar klasa 1b – tym razem bez medalu, ale z cennym doświadczeniem i walką do samego końca.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom postawy, determinacji i godnego reprezentowania szkoły oraz miasta Tychy.
Występ uczniów dla mieszkańców Paprocan
Uczniowie naszej szkoły przygotowali występ artystyczny dla seniorów Rady Osiedla Paprocany, który przedstawili w sobotę, 10 stycznia, podczas corocznego spotkania mieszańców tej dzielnicy. Były piosenki, były wiersze, były żarty. Spotkanie pełne uśmiechu i wzruszeń stało się pięknym wyrazem międzypokoleniowej więzi i wzajemnego szacunku.
1
Sukcesy judoków SP nr 7 w 2025 roku
Rok 2025 był wyjątkowo udany dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Tychach trenujących judo. Nasi zawodnicy i zawodniczki zdobyli łącznie 112 medali, w tym:
32 złote |
39 srebrnych |
41 brązowych.Najcenniejszym osiągnięciem był brązowy medal Mistrzostw Polski Młodziczek, wywalczony przez Martynę Kręcichwost podczas zawodów rozegranych w Lublinie

Uczniowie reprezentowali szkołę i miasto Tychy w zawodach wojewódzkich, międzywojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych, osiągając bardzo dobre wyniki.
Chłopcy i dziewczęta z klas od I do VIII z ogromnym zaangażowaniem i sportową postawą promują naszą szkołę, odnosząc liczne sukcesy i zdobywając cenne doświadczenie.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!


Pamięć o poległych z „Wujka”
16 grudnia minęły 44 lata od tragicznych wydarzeń na kopalni „Wujek” w Katowicach. Wtedy to pluton ZOMO otworzył ogień do strajkujących. Zginęło dziewięciu górników, zaś trzydziestu czterech zostało rannych. To tragiczne wydarzenie pozostaje najbardziej wyrazistym symbolem stanu wojennego.
Młodzież szkół polskich, w tym nasza szkoła, uczciła pamięć poległych. Uczniowie wzięli udział w symbolicznym Biegu Pamięci Górników, którego meta znajdowała się przy Krzyżu – Pomniku Poległych.
Następnie nasi uczniowie, jako reprezentanci całej młodzieży polskiej, uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego, ministrów oraz rodzin poległych. Mieli zaszczyt trzymać krzyże z wizerunkami górników.
Wieczorem, pod lampą górniczą, odbyły się tyskie uroczystości upamiętniające to tragiczne wydarzenie, na których również byliśmy obecni.
Wolność zaczyna się od pamięci!
24
Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Judo w Strumieniu
14.12.2025r Uczniowie SP nr 7 w Tychach wystartowali w Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Judo w Strumieniu. Oto medaliści:
ZŁOTO: Adam Gierga 4a
SREBRO: Filip Loska 2b, Mateusz Wojnar 1b, Jakub Barszczewski 6a
BRĄZ: Sebastian Kryński 2b, Liwia Kaniuk 4b, Adam Wypych 2b, Wojciech Lepoń 2c, Max Lubowiecki 2b
WSZYSTKIM GRATULUJEMY!
Podsumowanie akcji "Idą święta, nie o SMSie, lecz o kartce pamiętaj"
Nasza szkoła kolejny raz włączyła się w akcję "Idą święta, nie o SMSie, lecz o kartce pamiętaj". Kartki zostaną przekazane osobom samotnym - podczas Wigilii bez Samotności w Pszczynie. Brawo dla naszych uczniów!
1
Rocznica wprowadzenia stanu wojennego
W kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, uczniowie uczcili pamięć ofiar tych tragicznych wydarzeń, uczestnicząc w apelu przygotowanym przez młodzież z koła historycznego.
20
Sukcesy karateków
13 grudnia odbyły się zawody w karate o Puchar Prezydenta Tychów - Weronika Drapińska uczennica klasy 7c zdobyła I miejsce w kategorii Kata i III w kategorii Kobudo , natomiast jej młodszy brat Staś Fijoł z klasy 1 c zajął I miejsce w kategorii kata w swojej kategorii wiekowej 😀. Gratulacje!
Pamiętamy o ofiarach stanu wojennego
Dzisiaj, 13 grudnia, w 44 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, uczniowie naszej szkoły upamiętnili wszystkie ofiary tego tragicznego okresu. Młodzież, w imieniu całej społeczności SP7, złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą dziewięciu poległych górników, którzy zginęli od kul plutonu ZOMO 16 grudnia 1981 roku. Tablica umieszona na lampie górniczej znajdującej się w Tychach na osiedlu A jest pod opieką naszej szkoły.
Międzynarodowy Turniej Judo Silesia Cup - Rybnik 2025
7 grudnia uczniowie SP nr 7 wystartowali w Międzynarodowym Turnieju Judo Silesia Cup-Rybnik 2025. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie zdobywając 7 medali!
ZŁOTO:
Martyna Kręcichwost klasa 8b, Julia Jankowska klasa 8d, Adam Gierga klasa 4a
SREBRO:
Zofia Jarosińska klasa 8d, Magda Lepoń klasa 7d, Vira Gnap klasa 5b
BRĄZ:
Jakub Barszczewski klasa 6a
W tych zawodach startowali również: Maurycy Winiarski z klasy 7d oraz Viviana Lubowiecka z klasy 8d, którzy po zaciętych i wymagających walkach odpadli w rundzie repasażowej.
WSZYSTKIM GRATULUJEMY!
Szkolny konkurs Samorządu Uczniowskiego
Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów poszczególnych klas w ramach konkursu „Kalendarz adwentowy - świąteczne przystrojenie drzwi"! 🌟Prace już czekają na Wasze spojrzenia – możecie je oglądać i dzielić się swoimi wrażeniami.
Wyniki konkursu ogłosimy wkrótce – bądźcie z nami i sprawdźcie, które drzwi zachwyciły najbardziej! ❤️
Dziękujemy za udział w konkursie. Samorząd Uczniowski
Prace naszych uczniów
Na lekcji techniki uczniowie tworzyli swoje wymarzone pokoje. Fantazja i precyzja wykonania prac przyniosła piękne efekty. Zapraszamy do obejrzenia dzieł szóstoklasistów.
17
Mikołajki w naszej szkole!
Wczoraj naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość! Święty Mikołaj, w towarzystwie swoich niezastąpionych Śnieżynkek i wesołego Renifera, odwiedził wszystkie klasy, obdarowując uczniów słodkimi upominkami.
Nie zapomniał także o nauczycielach i pracownikach obsługi — oni również otrzymali swoje mikołajkowe słodkości.
Było dużo uśmiechu, radości i świątecznego klimatu, który już wypełnił całą szkołę.Dziękujemy Mikołajowi i jego pomocnikom za tę piękną wizytę! 🎄✨
21
Kolejne sukcesy Naszych szkolnych karateków
Miniony weekend był bardzo sportowym weeekendem naszych młodych Karateków.
Nasze uczenice Julia Wawrzko (3a) oraz Weronika Drapińska (7c) brały udział w Turnieju Oyama Karate dla dzieci i młodzieży w Gorenicach organizowanym przez Jurajski Klub Oyama Karate, gdzie dziewczyny wywaczyły w swoich kategoriach wiekowych odpowiednio:
Julia - 2 miesjce w kata (techniki)
Weronika - 1 miejsce w kobudo (techniki)
W rolę osobistego trenera Julki wcieliła się siostra Aleksandra, która wspierała również innych zawodników klubu.
Na chwilę uwagi zasługuje również nasza uczennica Wiktoria Wawrzko, która jako jedna z 7 reprezentantów Tyskiego Klubu Karate wzięła udział w Mistrzostwach Świata - WKB World Championship and World Cup U12 w Grodzisku Mazowieckim. Może i nie wróciła z pucharem, ale miała okazję powalczyć na macie z najlepszymi z całego świata. Wróciła z głową dumnie podniesioną do góry, bo samo to, że mogła tam byc jest dla Niej ogromnym sukcesem i wyróżnieniem. Brawo Wiktoria za siłę i ducha walki.
Gratulujemy Wszystkim Dziewczynom i czekamy kolejnych sukcesów
Tyska Gala Najzdolniejszych
25.11.2025 r. odbyła się Tyska Gala Najzdolniejszych, podczas której, za osiągnięcia w judo, została wyróżniona uczennica klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 7 Martyna Kręcichwost!
WIELKIE GRATULACJE!
Dyskoteka szkolna!
Wczoraj nasza szkoła zamieniła się w prawdziwy parkiet pełen muzyki, tańca i świetnej zabawy! Uczniowie pokazali, że potrafią bawić się z klasą i energią. Dziękujemy za fantastyczną atmosferę i wspólnie spędzony czas. 💃🕺✨
Do zobaczenia na kolejnych szkolnych wydarzeniach! 🎶💛
Edukacja z Wojskiem
Wczoraj w naszej szkole odbyło się szkolenie w ramach programu „Edukacja z Wojskiem”, organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej i prowadzonego przez żołnierzy. Zajęcia miały na celu podniesienie świadomości uczniów w zakresie bezpieczeństwa, właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz bezpiecznego korzystania z Internetu i krytycznej analizy informacji. Uczniowie uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach, m.in. z udzielania pierwszej pomocy, a także uczyli się zakładania masek i odzieży ochronnej. Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem i było wartościowym doświadczeniem dla uczniów.
2
Tydzień Życzliwości
W minionym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień życzliwości i pozdrowień, była to okazja do propagowania wśród uczniów życzliwości, szacunku, budowania pozytywnych relacji i wzmacniania kultury miłych słów i pozdrowień. Na naszych uczniów czekało wiele atrakcji - skrzynka pozdrowień, gdzie uczniowie i nauczyciele przesyłali miłe liściki, wspólnie stworzyliśmy kolorowy łańcuch życzliwości. W piątek w całej szkole bawiliśmy się w "Mistrza pozdrowień" - każdy uczeń wyróżniający się kulturą mógł upolować kaczuszkę. Ta zabawa była miłym zakończeniem tego tygodnia. 21 listopada cała nasza szkoła wypełniona była żółtymi ubraniami i ozdobami, ponieważ to właśnie żółty kolor symbolizował wzajemną życzliwość. Klasy, w których 100% uczniów ubrało się na żółto otrzymały od Samorządu Uczniowskiego drobne upominki.
8
Miejskie uroczystości rocznicy obrony Lwowa w 1918 r.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w miejskich obchodach upamiętniających 107 rocznicę heroicznej, zwycięskiej walki Polaków o Lwów w listopadzie 1918 roku. Uroczystości zorganizowane przez tyski oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich miały miejsce w kościele pw Świętej Rodziny. W Apelu Pamięci kończącym obchody wspomniano poległych obrońców Lwowa, zwłaszcza „orlęta” (młodzież, która stanęła do walki), Polaków pomordowanych na Kresach Wschodnich, powstańców śląskich oraz wszystkich żołnierzy polskich poległych w obronie Ojczyzny.
1
Nasi szkolni karatecy znów na podium indywidualnie jak i drużynowo.
Z dwudniowego Pucharu Polski Oyama PFK w Wieliczce wrócili do domu z kolejnymi pucharami. W sobotniej rywalizacji techniczej - kata, kobudo i kata zespołowe, stanęły:
Wiktoria Wawrzko, zajmując 1 miejsce w kata oraz 1 miejsce w kobudo
Weronika Drapińska, zajmując 3 miejsce w kata
W niedzielnej rywalizacji kumite - lekki kontakt, w swojej kategorii wagowej, wywalczyły odpowiednio:
Aleksandra Wawrzko - 2 miejsce
Martyna Kudłacik - 3 miejsce
Weronika Drapińska - 3 miejsce
Wiktorii, pomimo zaciętych walk nie udało sie stanąć na podium, jednak wspólnie z Kacprem Meroniem stanowili dla pozostałych zawodników ogromne wsparcie. Tyski Klub Karate, który nasi uczniowie reprezentują zajął 2 miesjce w rankingu drużynowym.
Brawa i gratulacje dla Wszystkich.
Turniej Judo z okazji Dnia Niepodległości w Wolbromiu
16.11.2025 r. uczeń naszej szkoły Adam Gierga wystartował w Turnieju Judo w Wolbromiu z okazji Dnia Niepodległości. Adam zaprezentował się bardzo dobrze , gdyż wywalczył srebrny medal. GRATULUJEMY!
Otwarcie Muzeum Szkolnego
Z przyjemnością informujemy, że w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie Muzeum Szkolnego, stworzonego przez byłego Dyrektora i nauczyciela historii - Pana Grzegorza Kusiaka. To wyjątkowe miejsce prezentuje nie tylko pamiątki związane ze szkołą, ale również eksponaty z codziennego życia, które pozwalają lepiej zrozumieć historię i przemiany naszej społeczności.
Muzeum powstało dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy przynosili pamiątki i przedmioty o wartości historycznej. Dzięki ich wsparciu udało się stworzyć przestrzeń pełną wspomnień i ciekawych historii.
W otwarciu uczestniczyła Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz klasa 5c.
Już dziś zachęcamy całą społeczność szkolną do dalszego wzbogacania zbiorów naszego muzeum.
16
Bieg dla Niepodległej – 107 rocznica odzyskania niepodległości
Uczniowie naszej szkoły uczcili kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież przebiegła łącznie 107 km w ramach akcji „Bieg dla Niepodległej”. Każdy z uczniów musiał pokonać dystans 1 kilometra. Udało się. Udział w wydarzeniu był czasem wdzięczności dla tych, którzy poświęcili swoje życie dla suwerennej Polski, jak i czasem wspólnego świętowania wolności.
11
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Z okazji 11 listopada uczniowie klasy 5c przygotowali poruszającą akademię poświęconą wolności i miłości do Ojczyzny. Piękne słowa oraz piosenka „Niepodległa, niepokorna” wprowadziły wszystkich w wyjątkowy, refleksyjny nastrój. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wzruszające przypomnienie, jak ważna jest pamięć o historii i radość z życia w wolnej Polsce. ❤️🤍
4
Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików w Sosnowcu
9.11.2025r uczniowie SP nr 7 w Tychach wystartowali w Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w Sosnowcu, gdzie zdobyli 14 medali, w tym:
ZŁOTO: Mikołaj Kowalczyk klasa 4c, Vira Gnap klasa 5b, Magda Lepoń klasa 7d, Szymon Gierga klasa 7a
Adam Gierga klasa 4a
SREBRO: Mateusz Wojnar klasa 1b, Maurycy Winiarski klasa 7d, Filip Loska klasa 2b
BRĄZ: Szymon Grzybek klasa 3b, Max Lubowiecki klasa 2b, Wojciech Lepoń klasa 2c, Jakub Barszczewski klasa 6a, Sebastian Kryński klasa 2b, Liwia Kaniuk klasa 4b
WSZYSTKIM GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY!
Tyskie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada przedstawiciele SP7 wzięli udział w miejskich uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości. Obchody rozpoczęły się mszą św. w intencji ojczyzny. Następnie miał miejsce przemarsz pod Pomnik Niepodległości, gdzie miało miejsce dalsze świętowanie 107 rocznicy odzyskania wolności. Nasza szkoła wystawiła poczet sztandarowy, a młodzież złożyła kwiaty w imieniu całej społeczności szkoły.
6
Konkurs "Bajka w Pudełku" Rozstrzygnięty!
Z radością informujemy, że szkolny konkurs "Bajka w pudełku", zorganizowany z okazji Dnia Postaci z Bajek, dobiegł końca! Kreatywność, pomysłowość i dbałość o detale przerosły oczekiwania organizatorów – każda praca była zachwycająca i kolorowa! Wybór był niezwykle trudny, ale jury podjęło decyzję.
Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu!
Kategoria: Klasy 1-3
W tej kategorii poziom był tak wysoki, że jury zdecydowało o przyznaniu nagród ex aequo!
1 miejsce: Kamila Więckowska, kl. 2a Marcelina Bałuch, kl. 1c
2 miejsce: Jagoda Ciesielska, kl. 1bNadia Liszka, kl. 2b
3 miejsce:Viktoriia Lukianchuk, kl. 3cAgata Danisz, kl. 3a
Wyróżnienia: Radek Loska, kl. 2b; Alina Łoskot, kl. 3d; Luiza Kamińska, kl. 1a; Zuzia Krząstek, kl.3c; Zosia Matyaszczyk, kl. 3d; Pola Szymik, kl. 3b.
Kategoria: Klasy 4-8
1 miejsce: Dorota Kupis, kl. 4c
Serdecznie gratulujemy pomysłowości, talentu i włożonej pracy wszystkim uczestnikom! Wasze bajkowe światy w pudełkach sprawiły nam ogromną radość!
Nagrody zostaną wręczone niebawem. Dziękujemy za udział :)
6
Szkoła do hymnu
Kolejny raz nasza społeczność szkolna przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu"
Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Informatyczny InstaLogik
Miło nam poinformować, że 4 uczniów naszej szkoły: Bartosz Duda z 4a, Łukasz Portnicki z 5a, Stanisław Proszczek z 5c i Kamil Gielzak z 6a, zakwalifikowali się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.
Pamiętamy o patronie szkoły
Jak co roku, w przededniu święta Wszystkich Świętych, uczniowie SP7 uczcili pamięć Powstańców Śląskich zapalając znicze oraz składając kwiaty na mogile walczących Ślązaków, znajdującej się przy kościele pw. Marii Magdaleny.
V Tyski Turniej Szkół Podstawowych
W dniu 29.10. 25 r. nasi uczniowie z klas szóstych : Martyna , Jan i Dominik uczestniczyli w V Tyskim Turnieju Szkół Podstawowych, który odbywał się w SP nr 40. Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami z biologii, geografii oraz języka angielskiego .
Wycieczka klas siódmych do Tarnowskich Gór
23 października klasy 7a, 7b i 7c wyruszyły do Tarnowskich Gór. W planie wycieczki było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra, w której uczniowie poznali wyjątkową w skali świata kopalnię srebra, odkryli kim byli tarnogórscy gwarkowie, poczuli klimat dawnej górniczej pracy i dowiedzieli się jakimi metodami wydobywali skarby, które zostawiła im natura. Następnie udali się do drugiej atrakcji turystycznej mianowicie Sztolni Czarnego Pstraga, która jest jedyną w Polsce sztolnię wpisaną na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. W obu tych miejscach uczniowie mieli okazję przepłynąć łodziami, co było ich nie lada atrakcją..
26
Szalone Piątki – Dzień Sportowy za nami!
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w kolejnej odsłonie Szalonych Piątków! Szkolne korytarze wypełniły się sportową energią, kolorowymi strojami i koszulkami ulubionych drużyn 😊
Cieszymy się z Waszego zaangażowania i świetnej atmosfery! 💪
Do zobaczenia podczas kolejnych Szalonych Piątków!
🏅 Samorząd Uczniowski
BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI W JUDO MARTYNY KRĘCICHWOST
Z wielką radością i dumą informujemy, że uczennica klasy 8b Martyna Kręcichwost, zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w Judo, które 25.10.2025 r. odbyły się w Lublinie. Były to finały Mistrzostw Polski, gdyż miesiąc temu odbyły się eliminacje do tych zawodów, więc w Lublinie startowały najlepsze i najlepsi zawodnicy z całej Polski.
W tych prestiżowych zawodach, miały honor walczyć również dwie uczennice SP nr 7:
- Zofia Jarosińska, uczennica klasy 8d, po emocjonujących, świetnych walkach zajęła 7 punktowane miejsce
- Julia Jankowska, uczennica klasy 8d, po trudnych i zaciętych walkach odpadła w rundzie repasażowej
Nasze reprezentantki w swoich walkach zaprezentowały się z niezwykle ambitnej strony, zdobywając oprócz brązowego medalu ogromny bagaż doświadczeń, który mamy nadzieję, zaprocentuje w przyszłości.
Gratulujemy!
Moje osiedle
W październiku uczniowie klas szóstych na lekcjach techniki pracowali w grupach nad projektem "Moje osiedle". Przy okazji pracy zespołowej uczniowie poznawali techniki dobrej prezentacji, które później były wykorzystane przy prezentowaniu swoich prac. Zaangażowanie i fantastyczne pomysły uczniów dały piękne i efektowne rezultaty.
15
Sukcesy karateków
W sobote odbył się Otwarty Puchar Markoregionu Wschodniego Oyama PFK w kumite i kata, gdzie nasi szkolni Karatecy walczyli z ramienia Tyskiego Klubu Karate. Drużynowo Klub znalazł sie na 2 miejscu, zaś każdy z nich indywidualnie wywalczył dla siebie podium.
Wiktoria Wawrzko - 2 miejsce w kata
Kacper Meroń - 1 miejsce w kata, 2 miejsce w kumite
Aleksandra Wawrzko - 1 miejsce w kumite
Weronika Drapińska - 1 miejsce w kata
Gratulujemy
🎭 Casting na najlepszego boga olimpijskiego! ⚡️🏛️
Na lekcjach historii uczniowie klas 5 przenieśli się do świata starożytnych Greków. W ramach tematu „Wierzenia starożytnych Greków” odbył się niezwykły casting na najlepszego boga olimpijskiego! 🌩️🌊🔥
Każda para uczniów wcieliła się w wybranego boga lub boginię i zaprezentowała jego moc, atrybuty oraz charakter. 👑Nie zabrakło kreatywnych strojów, ciekawych rekwizytów i świetnej zabawy! 🎭✨
To była lekcja pełna pasji, pomysłowości i wiedzy o mitologii – prawdziwa uczta nie tylko dla miłośników historii! 📚
21
Lekcja historii w szkolnym muzeum
Uczniowie klas 4 uczestniczyli w lekcjach historii, które odbyły się w wyjątkowym miejscu — w naszym szkolnym muzeum! 🕰️Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska zgromadzone źródła historyczne, które opowiadają dzieje naszej szkoły i regionu.
O eksponatach i ich znaczeniu opowiadał były Dyrektor Szkoły oraz nauczyciel historii - Pan Grzegorz Kusiak, który z pasją dzielił się swoją wiedzą i wspomnieniami. 👨🏫
To była żywa lekcja historii – pełna ciekawostek, wspomnień i odkryć, które pokazały, że historia nie jest tylko w podręcznikach, ale także tu – w murach naszej szkoły. ❤️
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny! :)
23
Srebro i brąz w Akademickich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Judo
18.10.2025 r. uczniowie SP nr 7 w Tychach wystartowali w Akademickich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Judo, które odbyły się w Gliwicach.
- Zofia Jarosińska z klasy 8d wywalczyła srebrny medal
- Magda Lepoń z klasy 7d wywalczyła brązowy medal
W zawodach tych walczyli również: Viviana Lubowiecka z klasy 8d, Martyna Kręcichwost z klasy 8b, Julia Jankowska z klasy 8d, Maurycy Winiarski z klasy 7d oraz Szymon Gierga z klasy 7a.
WSZYSTKIM GRATULUJEMY !
Szkolni Karatecy
Są i Oni - nasi szkolni karatecy.
W sobotę odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Południowego Oyama PFK w Sieprawiu gdzie nasi karatecy rywalizowali w konkurencjach technicznych oraz walkach.
Walki zacięte, rywalizacja ogromna, poziom zawodów bardzo wysoki i Wielki sukces Naszych Sportowców, a wyniki następujące:
Wiktoria Wawrzko (kl.8a) - 1 miejsce w kata, 1 miejsce w kobudo, 2 miejsce w kumite.
Aleksandra Wawrzko (kl.7b) - 2 miejsce w kata, 2 miejsce w kobudo, 3 miejsce w kata zespołowym, w walkach natomiast po zaciętej dogrywce musiała oddać wyższość przeciwniczce.
Kacer Meroń (kl 8c) - 1 miejsce w kata, 1 miejsce w kobudo, 3 miejsce w kata zespołowym, 2 miejsce w kumite.
Weronika Drapińska (kl. 7c) - 3 miejsce w kata, 2 miesjce w kumite
W zawodach udział brała również Martyna Kudłacik (kl 7b), której niestety po zaciętych i mocnych walkach nie udało się zdobyć podium.
Gratulujemy !
Zajęcia w 4b w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego
Jak zadbać o swój wewnętrzny spokój? Najlepiej sobie trochę poprzesadzać... Dlatego klasa 4b w Tygodniu Zdrowia Psychicznego wspólnie z wychowawczynią p. Karoliną Cienciałą założyła lecznicę roślin. Wspólnie zaopiekowali się szkolnymi kwiatami doniczkowymi. Założyli nawet fabrykę pieniążków...
2
Program "Mały Mistrz"
Program "Mały Mistrz", który ma na celu promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród uczniów klas I-III szkoły podstawowej, ruszył pełną parą. W ramach programu uczniowie klas 1b i 1c zdobywają odznaki sportowe za opanowanie określonych umiejętności w sześciu blokach sprawnościowych. Brawo!
1
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
15 października w naszej szkole odbyła się uroczysta, ale pełna humoru akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie przygotowali wyjątkowy program artystyczny, w którym nie zabrakło uśmiechu i dobrej zabawy. W ramach występu kabaretowego pojawiły się „wiadomości od ministerstwa”, które w żartobliwy sposób nawiązywały do szkolnej rzeczywistości. Dużo śmiechu dostarczyła także scenka z pokoju nauczycielskiego.
Sporo emocji wzbudził turniej „Nauczycielu, czy wiesz?”, w którym pedagodzy mogli wykazać się znajomością dziecięcej wyobraźni i sposobu myślenia małych ludzi. Przedszkolaki opisywały różne elementy otaczającego świata, a nauczyciele starali się odgadnąć, co miały na myśli. Nie było to łatwe zadanie :).
Na zakończenie uczniowie złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia oraz wręczyli symboliczne upominki w dowód wdzięczności za codzienny trud, cierpliwość i serce wkładane w nauczanie.
💐 Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej radosnej uroczystości!
Opiekunki SU
15
"Paczuszka dla chorego maluszka"
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji "Paczuszka dla chorego maluszka". Pokażmy nasze wielkie serca!
Akcja na terenie szkoły trwa od 16.10.25 r. do 28.11.25 r.
Wskazane produkty przekazujemy:
- klasy 1-3 do p. Moniki Jedynak s. 4 pawilon lub p. Katarzyny Burmer
- klasy 4-8 do p. Magdaleny Lizurek s.11, p. Aldony Jasiak s.18 lub p. Żanety Grobel
Serdecznie zachęcamy do okazania serca i wsparcia akcji!
16 medali judoków w Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików!
ZŁOTE MEDALE ZDOBYLI:
Mikołaj Kowalczyk kl.4c, Vira Gnap kl.5b, Magda Lepoń kl.7d, Maurycy Winiarski kl.7d, Filip Loska kl.2b, Adam Gierga kl.4a, Agata Danisz kl. 3a, Hanna Przeniosło kl.3a
SREBRNE MEDALE ZDOBYLI:
Zbigniew Mont kl.2a, Jakub Barszczewski kl.6a, Szymon Gierga kl.7d, Sebastian Kryński kl. 2b, Liwia Kaniuk kl. 4b
BRĄZOWE MEDALE ZDOBYLI:
Szymon Grzybek kl. 3b, Mateusz Wojnar kl. 1b, Wojciech Lepoń kl. 2 C
WSZYSTKIM GRATULUJEMY PEŁNYCH EMOCJI WALK!
7
Tydzień Zdrowia Psychicznego
Od 6 do 10 października obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Zdrowia Psychicznego. Każdego dnia uczniowie mogli spędzić relaksującą długą przerwę w gabinecie pedagogów, we wtorek po lekcjach odbyły się natomiast zajęcia relaksacyjne dla chętnych uczniów.
W piątek 10 października w Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego większość uczniow przyszła do szkoły ubrana w kolor zielony, który jest symbolem tego dnia. Wyniki konkursu na najbardziej zielono ubraną klasę ogłosimy w przyszłym tygodniu. W akcję włączyła się również biblioteka szkolna przygotowując dla uczniów literaturę dotyczą emocji, stresu i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.6
Wycieczka klas 5
Uczniowie klas 5 wzięli udział w wyjątkowych warsztatach „Cztery Żywioły, czyli jedność w różnorodności” w H2O w Kiczycach.Celem zajęć była integracja klas, nauka współpracy, rozwijanie umiejętności komunikacji oraz budowanie wzajemnego szacunku i zaufania. To był dzień pełen doświadczeń, który na długo pozostanie w pamięci uczestników.
21
Międzynarodowy Turniej Judo
21.09.2025r uczniowie SP nr 7 w Tychach walczyli na matach Sosnowca podczas Międzynarodowego Turnieju Judo Dzieci i Młodzików. Zawodnicy i zawodniczki świetnie się spisali zdobywając:
ZŁOTO:
Vira Gnap klasa 5b, Magda Lepoń klasa 7d
SREBRO:
Mateusz Wojnar klasa 1b, Maurycy Winiarski klasa 7d
BRĄZ:
Mikołaj Kowalczyk klasa 4c, Szymon Grzybek klasa 3b, Wojciech Lepoń klasa 2c
WSZYSTKIM GRATULUJEMY!
3
17 września – rocznica agresji ZSRR na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka
17 września, w 86 rocznicę napaści ZSRR na Polskę, uczniowie naszej szkoły, jako reprezentanci całej społeczności szkolnej, uczcili pamięć wszystkich Polaków poległych z rąk wschodniego agresora. Młodzież złożyła kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Katynia oraz pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru upamiętniającym losy setek tysięcy naszych rodaków zesłanych w głąb Związku Sowieckiego.
Rocznica agresji ZSRR na Polskę
14 września, kilka dni przed 86 rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę, odbyły się miejskie uroczystości upamiętniające wszystkich Polaków poległych z rąk wschodniego agresora. Nasza szkoła wystawiła poczet sztandarowy oraz złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową. Obchody zorganizował tyski oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich z Janiną Półtorak na czele.
3
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2025/2026
Dziś uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Szczególnie ważnym momentem było pasowanie na ucznia - Uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona naszej szkolnej społeczności.
Życzymy wszystkim Uczniom wielu sukcesów, radości ze zdobywania wiedzy i pięknych chwil spędzonych w naszej szkole.
14
Rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego
15 i 17 sierpnia odbyły się miejskie uroczystości upamiętniające 106 rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego. Jak co roku, uczciliśmy pamięć bohaterów pierwszego z trzech zrywów powstańczych walczących o przyłączenie Górnego Śląska do odrodzonej Rzeczypospolitej. Nasi uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową w Paprocanach oraz pod Pomnikiem Powstańca Śląskiego w Czułowie.
4