• Świetlica i stołówka

  • Świetlica i stołówka

          • REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ

             

             

            Podstawa prawna:

            Ustawa z 25 lipca 2008 o zmianie ustawy o systemie oświaty – ustawy Karta Nauczyciela oraz ustawy

            o postępowaniu w sprawach nieletnich [Dz. U. Nr 145 , poz.917 ]

            I. Uprawnieni do korzystania ze stołówki szkolnej

            • Uczniowie wnoszący opłaty indywidualnie
            • Uczniowie, którym obiady finansuje MOPS
            • Pracownicy szkoły

            II. Zapisy i odpłatność za obiady

            • W celu zapisania dziecka na obiady rodzic wypełnia odpowiednią umowę o korzystanie z obiadów w stołówce szkolnej.
            • Ze stołówki może korzystać każdy uczeń, pracownik szkoły po podpisaniu umowy na obiady.
            • Stołówka szkolna zapewnia posiłki w formie dwudaniowego obiadu.
            • Z obiadu korzysta osoba, która ma podpisaną umowę na posiłki.

            III. Opłaty

            • Za posiłki rodzice dziecka, pracownik szkoły powinni wnieść opłatę do piętnastego dnia następnego miesiąca, którego żywienie dotyczy.
            • Wysokość opłat za posiłki w stołówce szkolnej:

                      - Koszt obiadu dla ucznia wynosi : 6,00 zł

                        Koszt obiadów dla uczniów uwzględnia tzw. „wsad do kotła”

                      - Koszt obiadu dla pracowników szkoły wynosi : 13,10 zł

                         Koszt posiłku dla pracowników szkoły uwzględnia amortyzację kuchni i „wsad do kotła”

            • Wpłaty za obiady można dokonać wyłącznie przelewem na konto Szkoły Podstawowej nr 7 w Tychach, ul. Tołstoja 1, 43-100 Tychy

                   Nr konta : 29 1240 1330 1111 0010 7142 0133

                   W tytule płatności należy wpisać : imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc żywieniowy

            • Comiesięczna informacja o wysokości należnej opłaty będzie przekazywana Rodzicowi poprzez indywidualne paski z wysokością opłat przekazane przez wychowawców klas uczniom  ( w razie pytań i wątpliwości poprzez kontakt telefoniczny z Intendentką).

            IV. Zwroty za obiady

            • Każdą nieobecność dziecka, pracownika szkoły (niekorzystanie z obiadu) należy zgłosić dzień wcześniej lub w nagłym przypadku (np.: choroba) w tym samym dniu do godziny 8:15 dzwoniąc pod numer telefonu 516-007-594 lub na adres mailowy: sp7@oswiata.tychy.pl
            • Wszystkie nieobecności zgłoszone z zachowaniem powyższego terminu zostaną odliczone od wpłaty za dany miesiąc.
            • Jeśli dzieci uczestniczą w wycieczce (wyjściu), to odwołanie obiadu leży po stronie Rodzica.
            • W dni wolne od zajęć lekcyjnych szkoła organizuje dla dzieci zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Odwołanie obiadów w tych dniach leży po stronie Rodzica.
            • W ostatnim tygodniu żywieniowym w m-c czerwcu i m-c grudniu nie będą przyjmowane odmowy korzystania z obiadów z uwagi na wcześniejszą konieczność zaplanowania zakupów i końcowe rozliczenie finansowe żywienia.
            • Obiady niewykorzystane (niezgłoszone rezygnacje) nie podlegają odpisowi i są wydawane dzieciom na zasadzie repet lub innym dzieciom żyjącym w trudnej sytuacji materialnej.

            V. Rezygnacja z obiadów

            • Rezygnację z zadeklarowanego żywienia dziecka, pracownika szkoły należy zgłosić do ostatniego dnia miesiąca w formie pisemnej u intendenta szkoły. W przypadku rezygnacji z obiadów i braku zgłoszenia, rodzic, pracownik szkoły będzie pokrywał koszty przygotowanych a niewykorzystanych obiadów.

            VI. Wydawanie posiłków

                   Obiady wydawane będą w godzinach: od 11.30 do 14.00

            VII. Postanowienia ogólne

            • Kuchnia nie wydaje obiadów na zewnątrz
            • Kuchnia nie prowadzi sprzedaży obiadów jednorazowych
            • Intendent szkoły odmawia zapisu na obiady uczniów, których rodzice nagminnie nie przestrzegają terminu płatności i dzieci które łamią w sposób rażący zasady kulturalnego spożywania posiłków
            • Podczas wydawania obiadów w stołówce szkolnej mogą przebywać tylko osoby spożywające posiłek, rodzice uczniów czekają w holu. 
  • Galeria zdjęć

    • brak danych